Gündem

‘Müze Kafe Sultanhanı turizmine renk katacak’

Aksaray Milletvekili Altınsoy, Müze Kafe’nin Selçuklu motifleri, tablolar, şark köşeleri ve ahşap işlemleriyle Selçuklu Mirası Sultanhanı Kervansarayı’nda turistlerin ilgisini çekeceğini söyledi Aksaray Valiliği ve Sultanhanı Belediyesi işbirliği ile yapımı tamamlanarak..

‘Müze Kafe Sultanhanı  turizmine renk katacak’
banner

Aksaray Milletvekili Altınsoy, Müze Kafe’nin Selçuklu motifleri, tablolar, şark köşeleri ve ahşap işlemleriyle Selçuklu Mirası Sultanhanı Kervansarayı’nda turistlerin ilgisini çekeceğini söyledi

Aksaray Valiliği ve Sultanhanı Belediyesi işbirliği ile yapımı tamamlanarak tarihi Sultanhanı Kervansaray’ı içinde hizmete açılan Müze Kafe’yi ziyaret eden Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, “Müze Kafe Sultanhanı turizmine renk katacak” dedi.

Aksaray Valiliği öncülüğünde Sultanhanı Belediyesi tarafından İç Anadolu Bölgesi’nin en önemli turizm merkezi olan Tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda yapılan Müze Kafe hizmete açıldı. Selçuklu mimarisi tarihi kervansarayda kültürel motiflerle işlenen ahşap sandalye ve masalarla kervansaray görünümüne uygun mermer işlemeleri yerli ve yabancı turistlerin hizmetine açılırken, ilk ziyaret AK Parti heyetinden geldi.

Milletvekili Altınsoy ve beraberindeki AK Parti teşkilatı, Belediye Başkanı Fahri Solak eşliğinde kervansaray içinde hizmete açılan Müze Kafe’yi gezdi. Selçuklu dönemini yansıtmasından esinlenerek yapılan Müze Kafe’yi gezen Milletvekili Altınsoy, kafenin turizme katkısını değerlendirdi.

Selçuklu motifleri, tablolar, şark köşeleri ve ahşap işlemleriyle Selçuklu mirası kervansarayın turistlerin ilgisini daha çok çekeceğini dile getiren Altınsoy, “Şehrimiz her anlamda güzelleşmeye, gelişmeye devam ediyor. Özellikle turizm alanında gelişen ve güzelleşen şehrimiz ata miraslarına da sahip çıkarak ilgi çekiyor. Valiliğimiz ve Sultanhanı Belediyemiz tarafından Selçuklu mirasımız Sultanhanı Kervansarayı’nda yapılan Müze Kafe bu gelişme ve güzelleşmenin en son örneklerinden bir tanesi, şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun. İnanıyoruz ki mevcut turist akımı daha da artacak. Müze Kafe Sultanhanı turizmine renk katacak. Mirasımızı bugünlere taşıyan ve ilgi çeken bir kafe olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 1229 yılının motifleri bu kafede günümüze taşınmış. Mermer işlemleri içerisine dönemin tabloları yerleştirilirken, masa ve sandalyeleri Selçuklu dönemine uygun olarak ahşap ve mermerden özenle işlenmiş. Tarihimizi bugünlere taşıyan bir kafe olmuş ki, geçmişi bugün yaşanıyor gibi bir izlenim katmış. Ahşap şark köşeleri Sultanhanı’nın kervansaray olarak kullanılmasını devam ettirmiş. Bu sayede tüm bu özellikleri barındıran Müze Kafe ilçemizin turizmine değer katacak diye düşünüyorum. Her zaman ciddi bir turist akımı elde eden kervansarayımız bu sayede daha çok turist çekecek. Ben tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası