Gündem

Nasreddin hoca, vefatının 739’uncu yılında etkinliklerle anılıyor

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, Belediye Meclis Üyeleri ve Necmettin Erbakan Üniversitesi emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Sakaoğlu ile birlikte, Aksaray Üniversitesi (ASÜ)..

Nasreddin hoca, vefatının 739’uncu yılında etkinliklerle anılıyor
banner

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, Belediye Meclis Üyeleri ve Necmettin Erbakan Üniversitesi emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Sakaoğlu ile birlikte, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti.

Akşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Nasreddin Hoca Anma Günleri” etkinliğinin paydaşları arasında bu yıl ASÜ de yer alıyor. Gerçekleşen ziyarette etkinliklerin geneli ve ASÜ ev sahipliğinde düzenlenen “Nasreddin Hoca: Dün, Bugün, Yarın” konulu konferans istişare edildi. Nasreddin Hoca’nın, vefatının 739’uncu yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen anma etkinliklerinin son derece önemli olduğunu dile getiren ASÜ Rektörü Alpay Arıbaş, “Nasreddin Hoca’nın bilge kişiliğinin gelecek nesillere en iyi biçimde aktarılabilmesi için yapılan çalışmanın paydaşı olmaktan çok mutluyuz. Akşehir Belediye Başkanı Sayın Salih Akkaya başta olmak üzere, programın tertiplenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Gerçekleşen ziyaret, plaket ve kitap takdimleriyle tamamlandı.

Ziyaretin ardından Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, ASÜ Eğitim Fakültesinde düzenlenen konferansta katılımcılara hitap etti.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası