banner
Gündem

Öğrenciler bilimin eğlenceli haliyle tanışıyor

AKSARAY BİLİM MERKEZİ’NDE BİLİM KAMPLARI BAŞLADI Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi’nde yarıyıl tatili boyunca devam edecek bilim kamplarında çocukların bilimin eğlenceli hali ile tanışacağını bildirdi. Aksaray..

Öğrenciler bilimin eğlenceli haliyle tanışıyor
banner

AKSARAY BİLİM MERKEZİ’NDE BİLİM KAMPLARI BAŞLADI

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi’nde yarıyıl tatili boyunca devam edecek bilim kamplarında çocukların bilimin eğlenceli hali ile tanışacağını bildirdi.

Aksaray Belediyesi, öğrencilerin yarıyıl tatilini en verimli şekilde değerlendirebilmeleri için Aksaray Bilim Merkezi bünyesinde gerçekleşen bilim kamplarını başlattı. İki hafta boyunca 22-26 Ocak ve 29 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında yapılacak bilim kamplarına ilgi oldukça yoğun. 8-12 yaş aralığında bulunan çocuklara uygun bilim kamplarında; öğrenciler sistem atölyesinde, dene-yap atölyesinde, teknoloji ve bilim atölyesinde ve doğa atölyesinde bir hafta boyunca bilimsel etkinlikler yapabilecekler.

Öğrencilerin bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini için hazırlanan bilim kamplarına ilginin yoğun olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Bilim kamplarımızda çocuklarımız, bilimin eğlenceli hali ile tanışıyor. Öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalıyor” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIZIN BİLİMLE İÇ İÇE OLMALARI GELECEĞİMİZ ADINA BİZLERE UMUT VERİYOR’

Aksaray Belediyesi Bilim Kampında öğrencilerin güncel teknolojiler ışığında bilimsel araçları kullanma şansı yakalayacağını kaydeden Belediye Başkanı Dinçer, “Çocuklarımız bilim kampı boyunca atölye çalışmaları ile deney yapma, gözlemleme etkinliğine katılacaklar. Çocuklarımızın bilimle iç içe olmaları geleceğimiz adına bizlere umut veriyor. Bilim Merkezimizde 2 hafta boyunca devam edecek kamplarda her yaş grubuna uygun etkinlikler gerçekleşecek. Bilim kampımız, çocuklarımızın bilime olan ilgilerini arttığı gibi gelecekteki kariyer hedeflerini şekillenmesine faydası olacaktır. Bilim Merkezimize öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

Bilim kampı ile ilgili bilgi almak isteyenlerin 0382 216 00 22 telefon numarası yada https://aksaraybilimmerkezi.org.tr adresinden bilgileri temin edebilirler. Bilim kampı için müracaatların şahsen yapılması gerekiyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası