banner
Gündem

Öğrenciler enerji verimliliği konusunda bilinçlendiriliyor

Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ), enerji verimliliği haftasında, enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, çevrenin korunması ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılması amacıyla “Elektriğin Tarihçesi ve Enerji Verimliliği” konulu sergi düzenledi…

Öğrenciler enerji verimliliği konusunda bilinçlendiriliyor
banner

Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ), enerji verimliliği haftasında, enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, çevrenin korunması ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılması amacıyla “Elektriğin Tarihçesi ve Enerji Verimliliği” konulu sergi düzenledi.

Düzenledikleri sergi ile geleceğe daha yaşanabilir bir dünya bırakmak istediklerini belirten MEPAŞ Genel Müdürü İlker Aslanargun, “Enerji Verimliliği kanunu gereği Ocak ayının ikinci haftası enerji verimliliği haftası olarak ilan edildi. Biz de enerji şirketi olarak enerji verimliliği ile ilgili geleneksel sergimizi açtık. Özellikle ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyindeki öğrencilerimize enerji tasarrufuyla farkındalıklar yaratmak adına bu sergimizi düzenledik. Hedef kitlemiz öğrenciler olduğu için bize yardımda bulunan il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine de teşekkürü bir borç biliriz. Gençlerimize enerjinin verimli kullanılması ve elektrik tasarrufuyla ilgili bir farkındalık oluşturabilirsek ne mutlu bize. Her ne kadar hedef kitlemiz öğrenciler olsa da ilgisi olan, elektriğin tarihçesi hakkında da bilgi sahibi olmak isteyen herkesi 22 Ocak tarihine kadar sergimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Enerji alanındaki yenilikleri ve çevresel bilinci ön planda tutan MEPAŞ, bu etkinlikle toplumun geniş kesimlerine ulaşmayı ve enerji verimliliği konusunda öğrencileri bilinçlendirmeyi amaçlıyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası