banner
Gündem

Öğrencilerden 8 Mart’a özel resim sergisi

Aksaray’da 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle Necmiye-Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı. Sergide 2015 yılında vahşice katledilen Özgecan Aslan’ın portresi dikkat..

Öğrencilerden 8 Mart’a özel resim sergisi
banner

Aksaray’da 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle Necmiye-Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı.

Sergide 2015 yılında vahşice katledilen Özgecan Aslan’ın portresi dikkat çekti. Grafik ve fotoğraf alanı öğretmeni Betül Yılmaz, “Öncelikle basitten portre çizimleri ile başlamıştık derslerimize. Sonrasında önümüzde özel bir gün vardı 8 Mart Dünya Kadınlar günü ve bunu daha iyi vurgulayabilmek için Özgecan Aslanı düşündük. Kadına şiddet olsun onun dışında yaşanan zorluklar olsun birçok alanda olumsuzlukları kadınlar yaşıyor. Bu konulara dikkat çekmek adına Kadınlar Gününe özel hem afiş sergisi yaptık hem de portrelerle birlikte karakalem tekniği ile böyle bir sergi açtık bir farkındalık olması amacı ile” diye konuştu.

‘HAZIRLIKLARIMIZ 3 HAFTA SÜRDÜ’

Sergiyi 3 hafta gibi uzun sürede hazırladıklarını vurgulayan Yılmaz, “Burası yetenek sınavları ile öğrencilerin kazandığı bir bölüm değil. Başta çok zorlandı çocuklarımız ama teknikleri ve yöntemleri öğrendikçe daha kolay çizilebileceğini anladılar ve zorlanmadan güzel bir şekilde üstesinden geldiler. Tüm resimler öğrenciler tarafından yapıldı. Hazırlık aşamalarımız 3 hafta sürdü. Bu süreçte öğrencilerimiz büyük emekler sarf ettiler. Fakat hepsi şu anda gururla yaptıkları portrelere bakıyorlar” dedi. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası