Eğitim

‘Öğrencilerimizi uygulamalı eğitimlerle geleceğe hazırlıyoruz’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, gençlerin kendilerini geliştirebilmeleri için Aksaray Bilim Merkezinde oluşturulan Afet Farkındalık Sergisi ile  günlük 200 öğrenciye eğitim verildiğini söyledi. Aksaray Bilim Merkezi ve AFAD’ın ortak eğitim..

‘Öğrencilerimizi uygulamalı eğitimlerle geleceğe hazırlıyoruz’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, gençlerin kendilerini geliştirebilmeleri için Aksaray Bilim Merkezinde oluşturulan Afet Farkındalık Sergisi ile  günlük 200 öğrenciye eğitim verildiğini söyledi.

Aksaray Bilim Merkezi ve AFAD’ın ortak eğitim programı çerçevesinde düzenlenen eğitimlerde öğrencilere doğal afet durumlarında neler yapılması gerektiği yönünde uygulamalı eğitimler veriliyor.

‘BİRBİRİNDEN FARKLI ETKİNLİKLERE

EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ’

Aksaray Bilim Merkezinde gençlerin kendilerini her alanda geliştirebilmeleri için uygulamalı eğitim alanları olduğunu söyleyen Dinçer, “Bilim Merkezimiz açıldığı günden bugüne her gün yüzlerce öğrenciyi birbirinden farklı etkinliklerle ev sahipliği yapıyor. Bilim Merkezimiz içerisinde afet farkındalık alanı olarak belirlediğimiz eğitim alanımızda da öğrencilerimizi doğal afetler karşısında faydalı olabilecek uygulamalı eğitimler düzenliyoruz. Tüm öğrencilerimizi Bilim Merkezimizin imkânlarından faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Afet farkındalık alanında oluşturulan alanda, fırtına, girdap, hortum, tsunami ve sağlam yapı simülatörleri, sel, çığ ve rezonans deneyleri alanları, fay hattı, afet ve acil durum çantası, siren, uyarı işaretleri, tehlike avı, acil arama, fay hatları oyun alanları, artırılmış gerçeklik platformu, interaktif Türkiye haritası, deprem büyüklükleri, toplanma alanları kiaskosu ile Planeteryum’da film gösterimi yer alıyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası