Özel

Öğrencilerin tatlı telaşı başladı

Aksaray’da lise ve üniversite öğrencilerinin mezuniyet heyecanı başladı. Öğrencilerin hem kendi aralarında düzenledikleri balo hem de okullarda yapılacak resmi törenler için hazırlıkları hız kesmeden sürüyor. Aksaray Üniversitesinden mezun olan öğrenciler..

Öğrencilerin tatlı telaşı başladı
banner

Aksaray’da lise ve üniversite öğrencilerinin mezuniyet heyecanı başladı. Öğrencilerin hem kendi aralarında düzenledikleri balo hem de okullarda yapılacak resmi törenler için hazırlıkları hız kesmeden sürüyor.

Aksaray Üniversitesinden mezun olan öğrenciler okulu bitirmenin heyecanını küçük kutlama organizasyonlarıyla da taçlandırıyor. Bir eğitim sürecini daha tamamlamanın buruk neşesiyle alışveriş yapan öğrenciler aynı zamanda yeni ve farklı bir hayata başlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. Katılım sağlayacakları programlar için kıyafet, ayakkabı ve aksesuar alışverişine çıkan mezunların tatlı telaşlarıysa görülmeye değer…

 

Geniş ürün yelpazesiyle ParkSite Alışveriş Merkezinde hizmet veren Corner Store birçok Aksaraylı vatandaşın uğrak mekânı olduğu kadar mezun öğrencilerin de tercih ettiği mağazalar arasında yer alıyor. Mağaza yetkilisi İbrahim Tekbaş, “Abiyeden takım elbiseye, ayakkabıdan çantaya hem kadının hem erkeğin özel günler için kıyafet ihtiyacını karşılayacak ürünleri mağazamızda bulunduruyoruz. Erkekler mezuniyet için ya klasik takım ya da spor takım tercih ediyor. Kadınlar ise genellikle abiye kıyafet alıyor. Elimizden geldiği kadar gençlerimizin özel günlerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Mezuniyet için alışverişe gelen Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Kadir Levent Yılmaz bir öğrenim hayatının daha noktalandığını, hayattan yeni beklentileri olduğunu ifade etti. Gelecekle alakalı tam olarak önünü göremese bile hayatta kalmanın önemini ve değerini her zaman bildiğini kaydeden Yılmaz: “Koskoca 4 yıllık bir üniversite macerasının sonuna yaklaşıyoruz. Arkadaşlar arasında küçük bir organizasyon ayarladık. Üniversite hayatına güzel bir veda olsun istedik. Ben de eksiklerimi tamamlamak ve yoğunluğun olduğu zamana kalmamak için erkenden alışverişe çıktım” şeklinde konuştu. Foto-Haber: Sümeyye ÇALIŞKAN

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL