Gündem

Okul bitmeden çalışma ortamlarını görüyorlar

Aksaray Valiliği öncülüğünde yürütülen ‘Değerlerimizi öğreniyoruz’ projesi kapsamında, lise son sınıf öğrencileri Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikalara mesleki deneyim ve tecrübe edinmek amacıyla ziyaretler gerçekleştiriyor. Aksaray Valiliği öncülüğünde; Milli..

Okul bitmeden çalışma ortamlarını görüyorlar
banner

Aksaray Valiliği öncülüğünde yürütülen ‘Değerlerimizi öğreniyoruz’ projesi kapsamında, lise son sınıf öğrencileri Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikalara mesleki deneyim ve tecrübe edinmek amacıyla ziyaretler gerçekleştiriyor. Aksaray Valiliği öncülüğünde; Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Organize Sanayi Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen projede öğrenciler fabrikaları ziyaret etti.   Öğrenciler çalışma ortamlarını, yapılan işlerin niteliğini ve sahada yapabilecekleri işleri görme ve test etme imkânı elde etti. Projeyle alakalı açıklamalarda bulunan Aksaray İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş;  “Projemiz özellikle meslek seçimi noktasına gelen lise son sınıfı öğrencilerine yönelik düzenlenen teknik bir geziyi kapsıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Organize Sanayi Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilerimizi Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası markalarla bir araya getiriyoruz. Amacımız gençlerimize kısa süreli de olsa mesleki deneyim ve tecrübe kazanımı sağlamaktır. Mesleğe atılacak öğrencilerimize ilk adım olan uygulama vasıflı ve nitelikli iş gücü piyasasına da olumlu katkılar sağlayacaktırdedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası