Özel

Okul kıyafetleri görücüye çıktı

Aksaray’da okulların açılmasına sayılı günler kala öğrencilerin heyecanı artarken, velileri de alışveriş telaşı sardı. 2022-2023 sezonu için mağazalarda okul kıyafetlerinin satışa sunulmasıyla birlikte, etiketleri gören veliler şaşırırken, fiyatlarda yüzde 100’lük..

Okul kıyafetleri  görücüye çıktı
banner

Aksaray’da okulların açılmasına sayılı günler kala öğrencilerin heyecanı artarken, velileri de alışveriş telaşı sardı. 2022-2023 sezonu için mağazalarda okul kıyafetlerinin satışa sunulmasıyla birlikte, etiketleri gören veliler şaşırırken, fiyatlarda yüzde 100’lük artış gözlemlendi.

Zincirli Mahallesi Vehbi Bey Caddesi esnaflarından Niyazı Canbulut, fiyatların geçen yıla göre iki katına çıktığını söyledi.  Canbulut, “Pamuk fiyatlarının artması okul kıyafetlerine de yansıdı. Ürünlerimizin hepsi de pamuklu olduğu için fiyatlar artış gösterdi.  Bu yıl ilkokul öğrencisinin kıyafeti 470 liradan başlıyor. Ortaokul 600 lira, lise 720 lira civarında tutuyor. Bunun içinde tişört,  kazak ve pantolon bulunuyor. Şu anda elimizde şehrimizdeki tüm okulların rengârenk kıyafetleri bulunuyor” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL