Gündem

Okullarda kapsamlı denetim

Aksaray’da 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte birçok okulda çeşitli konularda güvenlik önlemleri alındı. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli uygulamalar kapsamında denetimler gerçekleştirildi. ‘GÜVENLİ OKUL’ WHATSAPP GRUBU..

Okullarda kapsamlı denetim
banner

Aksaray’da 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte birçok okulda çeşitli konularda güvenlik önlemleri alındı. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli uygulamalar kapsamında denetimler gerçekleştirildi.

‘GÜVENLİ OKUL’ WHATSAPP GRUBU ANLATILDI

Çocuk ve gençlerin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla görevlendirmelerde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü, okullar ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirlerinde il merkezinde 83, İlçelerde 57 Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi, İl merkezinde 5 Okul Kolluk Görevlisi olmak üzere toplam 145 personel görevlendirdi. Sorunların etkin ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla İl Merkezi ve İlçelerde ki Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Birim Amirleri tarafından çeşitli okullar ziyaret edildi. Bu kapsamda meydana gelebilecek herhangi bir olayda veya karşılaşılan bir sorunda okul müdürlerine, emniyet görevlilerin bulunduğu Güvenli Okul Whatsapp grubu hakkında bilgilendirme yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çocuk ve gençlerimizin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.”

‘SERVİSLER DRONE  İLE KONTROL EDİLDİ’                                                              

Öğrencilerin huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla okul servis araçlarının denetim faaliyetine devam eden trafik jandarma ekipleri, Drone ile okul servis araçlarının kontrolünü yaptı. Servis şoförlerine Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliği hakkında bilgi veren ekipler, Okul Servis Araçları Yönetmeliği hükümlerine uygun hareket edilmesi konusunda da hatırlatmalarda bulundu. Yetkililerin yaptığı yazılı açıklamada, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitim-öğretim döneminde yanında olmak, okul servis araçlarında huzurlu ve güvenli yolculuk yapabilmelerini sağlamak amacıyla trafik güvenliği eğitimi ve trafik denetimi faaliyetlerimize hassasiyetle devam edilecektir” denildi. Haber: Sümeyye ÇALIŞKAN

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL