banner
Eğitim

‘Okuma Günlüğüm Projesi’ tamamlandı

İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Milli Eğitim Müdürlüğü Akademik Gelişimi Destekleme (AGED) Proje Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “Okuma Günlüğüm Projesi” kapsamında dereceye giren öğrencileri makamında kabul ederek belgelerini takdim etti…

‘Okuma Günlüğüm Projesi’ tamamlandı
banner

İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Milli Eğitim Müdürlüğü Akademik Gelişimi Destekleme (AGED) Proje Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “Okuma Günlüğüm Projesi” kapsamında dereceye giren öğrencileri makamında kabul ederek belgelerini takdim etti.
İlkokul 3. ve 4. sınıf ile ortaokul 5. ve 6. sınıf öğrencilerine yönelik olarak tasarlanan proje, toplamda 26 bin 400 öğrenciye uygulandı. Proje çerçevesinde, her sınıf seviyesinden ilk 3’e giren özgün eserler belirlendi ve projenin ikinci aşamasında ise bu eserlerden toplamda 40 hikâyelik bir kitap oluşturulması planlandı.
Projeyle ilgili bilgiler veren Alpaslan, “Öğrencilerimizin okuma, anlama ve yorumlama yeteneklerini geliştirmeleri bizler için büyük bir gurur kaynağı. ‘Okuma Günlüğüm’ Projesi ile öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerilerini kazanmaları ve eleştirel düşünme yetilerini geliştirmeleri hedeflendi. Bu hedefler doğrultusunda büyük başarılar elde ettik. Dereceye giren tüm öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi yürekten tebrik ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası