Esnaf

Önce işi öğrendi sonra kendi işletmesini açtı

Aksaray’da ‘sen kadınsın yapamazsın’ diyenlere inat kendi işinin patronu olan döner ve gözleme ustası Nurcan Özbek 8 senedir işini severek yapıyor. İş yerinde köfte, menemen, mantı gibi el yapımı ürünlere..

Önce işi öğrendi sonra kendi işletmesini açtı
banner

Aksaray’da ‘sen kadınsın yapamazsın’ diyenlere inat kendi işinin patronu olan döner ve gözleme ustası Nurcan Özbek 8 senedir işini severek yapıyor.

İş yerinde köfte, menemen, mantı gibi el yapımı ürünlere yer veren Özbek, her türlü damak zevkine hitap ediyor. Daha önce bir gözlemecide işçi olarak çalıştığını ve işi öğrenmesinin ardından kendi iş yerini açmaya karar verdiğini ifade eden Özbek, “Biz köyde büyüdük. Orada devamlı el açması ürünler yapıyorduk. Daha sonra yapmayı öğrendim ve elim alıştı. Aksaray’a geldiğimde bir arkadaşımın yanında gözleme dükkanında çalışmaya başladım. Sonra çocuklarımın teşvikiyle kendi dükkânımı açmaya karar verdim. 8 yıldır da kendi işimin patronu olarak hizmet veriyorum” dedi.

‘KADIN İSTERSE HER ŞEYİ YAPAR’

Mesleğinin yorucu ve emek isteyen bir iş olduğunu aktaran Özbek, “ İş yerim kendi evim gibi oldu. Küçüklükten beri yemek işinin içinde olduğum için elim alıştı. Zaten yemek yapmayı da çok seviyordum. Tavsiyem her kadın bu işi yapabilir. Döner işi sadece erkek işi olarak görülebilir fakat isteyen her kadın bunu başarabilir. Her kadın kendi ayakları üzerinde durmalıdır. Hem maddi yönden iyi hem de insan için bir uğraş oluyor” diye konuştu. Foto- Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası