Gündem

 ‘Onların hatıralarını her daim yaşatacağız’

DİNÇER “ŞEHİTLİK MÜZEMİZ TAMAMLANDI ÇOK YAKINDA ZİYARETE AÇILACAK” Aksaray Belediyesi şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak için anlamlı bir projeyi Ervah Kabristanlığı içerisinde hayata geçiriyor. Hacılar Hanı binasında 400 metrekarelik alan üzerinde..

 ‘Onların hatıralarını her daim yaşatacağız’
banner

DİNÇER “ŞEHİTLİK MÜZEMİZ TAMAMLANDI ÇOK YAKINDA ZİYARETE AÇILACAK”

Aksaray Belediyesi şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak için anlamlı bir projeyi Ervah Kabristanlığı içerisinde hayata geçiriyor.

Hacılar Hanı binasında 400 metrekarelik alan üzerinde oluşturulan şehitlik müzesinde 15 Temmuz koridoru, sinevizyon odası, şehitler koridoru yer alıyor. Aziz şehitlerimizin isimlerinin ve hayat hikayelerinin paylaşılacağı müzede şehitlerimizin özel eşyaları da sergilenecek.

‘KALICI BİR ESER BIRAKMIŞ OLACAĞIZ’

Müzedeki çalışmaların tamamlandığını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Şehitlerimizin hatırasına her daim sahip çıkabilmenin onları hatırlamak ile mümkün olabileceği düşüncesi ile yola çıkılarak, toplum hafızasının sürekli canlı tutulabilmesi için oluşturduğumuz şehitlik müzemizi çok yakında hizmete açacağız. Kahramanlarımızın yaşamlarını kuşaktan kuşağa aktarmamıza vesile olacak olan bu alan sayesinde; Aziz Şehitlerimizin bizlere emanet ettikleri şehit yakınlarımızı gururlandıracak. Milli ve manevi duygular içerisinde vatan aşkıyla duygularını derinlerde yaşayan tüm vatandaşlarımızın inanç abidelerini gün yüzüne çıkartacak kalıcı bir eser bırakmış olacağız. Bu vesile ile vatanımızın mukaddesatı uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası