banner
Gündem

‘Orta Anadolu’nun kültür başkenti olacağız’

DİNÇER; ‘HALKIMIZIN İLGİSİNE KAYITSIZ KALMAYACAĞIZ. TESİSLERİMİZİN SAYISINI YENİ DÖNEMDE ARTIRACAĞIZ’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’a kazandırdıkları Kadın Aktivite Merkezleri, Çocuk Aktivite Merkezleri, Bilim Merkezi, Kitap Konakları ve müzelerin ocak..

‘Orta Anadolu’nun kültür başkenti olacağız’
banner

DİNÇER; ‘HALKIMIZIN İLGİSİNE KAYITSIZ KALMAYACAĞIZ. TESİSLERİMİZİN SAYISINI YENİ DÖNEMDE ARTIRACAĞIZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’a kazandırdıkları Kadın Aktivite Merkezleri, Çocuk Aktivite Merkezleri, Bilim Merkezi, Kitap Konakları ve müzelerin ocak ayı içerisinde 155 bin 326 kişiye ev sahipliği yaptığını söyledi.

Aksaray Belediyesine ait tüm tesislerin sevilerek kullanıldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni dönemde de büyükşehir ölçeğinde sosyal ve kültürel tesisler yapacaklarını vurguladı.

Dinçer; “Aksaraylı hemşehrilerimiz okumayı araştırmayı, üretmeyi ve boş zamanlarını verimli geçirmeyi seviyor. Bizim tesislerimizde de bu imkanların tamamı mevcut. Vatandaşlarımızın ilgi ve ihtiyaçlarına göre tasarlayarak hayata geçirdiğimiz tesislerimiz bu sebeple sevilerek kullanılıyor.  Kadın Aktivite Merkezlerimizde yılın her döneminde kurslar düzenliyoruz. Buradan eğitim alan kadınlarımız kurslarını tamamladıktan sonra kendi iş yerlerinin sahibi olarak hem sosyal hayata aktif katılım sağlamış oluyorlar hem de üreterek sattıkları ürünlerden elde ettikleri gelir ile aile ekonomisine katkıda bulunabiliyorlar. Yine çocuklarımızın fiziksel ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlamak için hizmete aldığımız çocuk aktivite merkezlerinde çocuklarımız için yıl boyunca etkinlikler düzenliyoruz. Geleceğe yön verecek bu şehri ve bu ülkeyi yönetecek bu şehre ve bu ülkeye katma değer sağlayacak gençlerimiz bilim merkezlerimizde gece gündüz demeden çalışıyor. Hayal ettikleri teknik ve teknolojik ürünleri Bilim Merkezimizde hayata geçirme fırsatı buluyorlar. Yine kitap severlerin severek kullandığı kitap konakları da sıcak ve sesiz ortamda vatandaşlarımıza kitap okuma ve araştırma yapma imkânı sunuyoruz. Yeni dönemde de vatandaşlarımızın talepleri ve istekleri doğrultusunda bu tesislerimizin sayısını artıracağız. Şehrimizin Orta Anadolu’nun kültür başkenti olma yolundaki kararlığını yeni dönemde de sürdüreceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası