banner
Gündem

Ortak payda toplumsal fayda

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette, her iki üniversite arasında süren ve yapılabilecek ikili iş..

Ortak payda toplumsal fayda
banner

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette, her iki üniversite arasında süren ve yapılabilecek ikili iş birlikleri istişare edildi.

Gerek bilimsel çalışmalar gerek araştırma projeleri gerekse sosyal ve kültürel etkinlikler alanında yükseköğretim kurumlarının oluşturacağı iş birliklerinin önemli olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü Alpay Arıbaş, ortak paydanın toplumsal fayda olduğunu belirtti. Kurumsal imkânların kaynaştırılmasının bilhassa aynı havzada bulunan üniversiteler arasında etkili biçimde kurgulanabileceğinden söz eden Prof. Arıbaş, “KMÜ ile öteden beri ahenk içinde çalışıyoruz. Yeni dönemde, yapılan çalışmaları hem nitelik hem de nicelik bakımından geliştirmek arzusundayız” dedi. Arıbaş, açıklamasını, ziyaretinden dolayı KMÜ Rektörü Prof. Gavgalı’ya teşekkür ederek tamamladı. Rektör Gavgalı da ASÜ-KMÜ iş birliğinin daha da geliştirilmesi adına atılacak her adıma katkı sunmaya hazır olduklarını belirtti ve ASÜ Rektörü Arıbaş’a görevinde başarılar diledi.

Ziyarete ASÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ömer Köse ve Prof. Dr. Erşan Sever ile Genel Sekreter Doç. Dr. Hüseyin Erdal da katıldı. Görüşme, plaket takdimleriyle tamamlandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası