Özel

Ortaköy canlı hayvan pazarı hizmete açıldı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Ortaköy ilçesinin çeşitli bölgelerindeki kurbanlık hayvanlar yeni kurulan Canlı Hayvan Pazarı’na getirilerek satılıyor. Pazarlara getirilen kurbanlıklar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ortaköy Belediyesi ekipleri..

Ortaköy canlı hayvan pazarı hizmete açıldı
banner

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Ortaköy ilçesinin çeşitli bölgelerindeki kurbanlık hayvanlar yeni kurulan Canlı Hayvan Pazarı’na getirilerek satılıyor. Pazarlara getirilen kurbanlıklar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ortaköy Belediyesi ekipleri tarafından denetleniyor.

Hijyenik bir ortamda veteriner hekim kontrolünde büyükbaş ve küçükbaş canlı hayvan ticareti yapılan canlı hayvan pazarı Kurban Bayramı’na kadar hizmet verecek.

KURBAN ALACAKLAR DİKKAT!

Kurbanlık alacak vatandaşların dikkat etmesi gereken konular hakkında bilgeler veren yetkililer  “Kurbanlıkların kulak küpesinin olup olmadığına, hayvanın genel durumuna ve sağlık durumuna bakılması gerekiyor. Vatandaşlar, hayvanın kurban olabilecek yaşta olup olmadığı, kesilebilecek kadar randımanlı olup olmadığı, üzerinde herhangi bir hastalık belirtisinin olup olmadığına dikkat etmeliler. Bir kurbanlığın tüylerinin parlak, dış görünüşlerinin canlı, dört ayak üzerinde durabilen, vücut üzerinde herhangi bir yara, bere bulunmayan, büyükbaş hayvanlarda 2 yaşını, küçükbaş hayvanlarda da 1 yaşını geçmiş olmalarına dikkat etmeleri gerekiyor. Hayvanların kulak, boynuz ve kuyruk gibi bölümlerinin sağlam olması önemli” diye konuştu. Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası