banner
Gündem

Oy vermeye Aksaray Malaklısı ile gitti

Aksaray Malaklısı Irkları Geliştirme Derneği Başkanı (AKMİD) Muammer Tıpırdamaz, ‘Aksaray Malaklısı’ adıyla tanınan, bacak ve ayak kalınlığı, büyük kafatası, sarkık dudağı, boyu, kilosu ve heybetiyle dikkat çeken çoban köpeğiyle oy..

Oy vermeye Aksaray Malaklısı ile gitti
banner

Aksaray Malaklısı Irkları Geliştirme Derneği Başkanı (AKMİD) Muammer Tıpırdamaz, ‘Aksaray Malaklısı’ adıyla tanınan, bacak ve ayak kalınlığı, büyük kafatası, sarkık dudağı, boyu, kilosu ve heybetiyle dikkat çeken çoban köpeğiyle oy kullanmaya gitti.

301 bin 286 seçmenin bulunduğu Aksaray’da ’31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ için 1061 sandık kuruldu. Seçmenler sandıklara gidip oylarını kullandı. Kentte yetiştirilen ‘Aksaray Malaklısı’ adı verilen çoban köpeği ırkının yaygınlaştırılması için faaliyetlerde bulunan AKMİD Başkanı Muammer Tıpırdamaz da Fatih Mahallesi Kamber Demir Lisesi’nde oyunu kullanmaya ‘Duman’ adını verdiği Aksaray Malaklısı köpeğiyle gitti. Duman, diğer seçmenlerin de ilgisini çekti. Bina girişinde köpeği tutması için komşusuna emanet eden Tıpırdamaz, salona girip oyunu kullandı. Duman, ardından hayvanıyla birlikte okuldan ayrıldı.

Okul önünde açıklama yapan Tıpırdamaz, “Memleketimizde seçim havası var. Herkesin koyunu, kuzusu ve atıyla oy kullanmaya geldiğini basından takip ediyordum. Ben de Aksaray malaklısı köpeğim Duman’la gelmek istedim. Çok güzel bir atmosfer oldu. Oyumuz da vatanımıza milletimize hayırlı olsun” diye konuştu. Foto-Haber Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası