Gündem

Özel bireyler askerlik duygusunu tattı

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNDE ÖZEL BİREYLER İÇİN ASKER KINASI PROGRAMI DÜZENLENDİ 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Aksaray Engelsiz Yaşam Merkezinde bir günlük temsili askerlik yapacak olan engelli gençlere asker kınası yakıldı…

Özel bireyler askerlik duygusunu tattı
banner

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNDE ÖZEL BİREYLER İÇİN ASKER KINASI PROGRAMI DÜZENLENDİ

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Aksaray Engelsiz Yaşam Merkezinde bir günlük temsili askerlik yapacak olan engelli gençlere asker kınası yakıldı. Al bayrak işlemeli asker tülbentleri asker adaylarının omuzlarına takılmasının ardından engellilerin ellerine kına yakıldı.

Temsili askerlik kınasının önemine vurgu yapan Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bekir Kaya engelli bireylere askerlik duygusunu yaşatmak için program düzenlediklerini bildirdi. Kaya, “Özel yavrularımızın asker olma özlemini Garnizon Komutanlığımızla da görüşmek suretiyle onlara asker elbisesi giydirip, askerlik duygularını adeta yaşatmak adına vatan millet sevdası adına bir program hazırladık. Bu çocuklarımız bizim canlarımız, bizim özel yavrularımız, dua kaynaklarımız onlar Allah ayağınıza taş değdirmesin, hayırlı tezkereler diliyorum” dedi.

Engelsiz Yaşam Merkezinde birçok özel çalışmaya imza atmaya devam edeceklerini ifade eden Kaya, şöyle konuştu: “Evren başkanımızın şehrimizdeki engelli kardeşlerimizin gündelik yaşamını kolay ve yaşanabilir bir hale getirmek, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları en aza indirgemek için birçok çalışma gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra düzenlediğimiz her organizasyonda bize desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Bunun en güzel örneklerinden birini de bugün burada Engelsiz Yaşam Merkezinde icra ediyoruz.”

Evlatlarını asker kıyafetleriyle gören aileler duygu dolu anlar yaşadı. Aileler törenin düzenlenmesinde emeği geçen ve törene katılan tüm misafirlere teşekkürlerini iletti. Etkinlik, öğrencilerin oyun havası eşliğinde eğlenmesiyle sona erdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası