banner
Gündem

Özel öğrenciler, İl Jandarma Komutanlığında ağırlandı

Aksaray’da bir grup özel öğrenci, İl Jandarma Komutanlığında unutamayacakları bir gün geçirdi. İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber ve personelleri, Hacı Ömer Usluer Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerini komutanlık..

Özel öğrenciler, İl Jandarma Komutanlığında ağırlandı
banner

Aksaray’da bir grup özel öğrenci, İl Jandarma Komutanlığında unutamayacakları bir gün geçirdi. İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber ve personelleri, Hacı Ömer Usluer Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerini komutanlık girişinde karşıladı.

Öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla 64 öğrenciye  jandarma ekiplerinin kullandığı araç ve teçhizatlarının tanıtımı yapıldı. Jandarma motosikletleri ile ekip araçlarına binen öğrenciler askerlerle fotoğraf çektirdi. Jandarma narkotik köpeği ‘Yalman’ ile bomba arama köpeği ‘Olay’ ile tanışan öğrenciler sevimli köpekleri sevdiler. Özel eğitimli jandarma köpeklerinin gösterilerini hayranlıkla izleyen özel öğrenciler daha sonra Jandarma Harekât Merkezinde ilçe karakollarına telsiz anonsu yaptı. Askerleri çok sevdiklerini ifade eden öğrencilerin telsiz çağrılarına karşılık veren ilçe karakol komutanları öğrencilere başarı dileklerini iletti.

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZA ÇOK ÖZEL BİR GÜN YAŞATTILAR

Hacı Ömer Usluer Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenlerinden Ayten Göktaş, özel öğrencileriyle çok güzel bir gün yaşadıklarını ifade ederek Jandarma Komutanlığında görevli askerlere teşekkür etti. Göktaş; “Bu çocuklarımız için sevgi çok önemli diyoruz. Bu sevgiyi en güzel şekilde Jandarmamız gösterdi. Özel çocuklarımıza çok özel bir gün yaşattılar. Bu çok önemli ve anlamlı bir farkındalık etkinliği oldu. Bu kadarını hayal etmiyorduk. Bizlerde öğrencilerimizde çok mutlu olduk” dedi.

Ziyaret ve gününün anısına özel eğitim öğrencileri için özel hazırlanan Jandarma pastasını jandarma subay ve astsubaylarla kesen öğrenciler güzel geçen günün ardından jandarma ekip araçları ile okullarına uğurlandılar. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası