banner
Siyaset

Özhaseki, ‘Evren Başkanımızla Aksaray’ı güzelleştirmeye devam edeceğiz’

ŞEHRE NEFES ALDIRACAK KALANLAR MİLLET BAHÇESİ BAKAN ÖZHASEKİ’NİN KATILIMI İLE AÇILDI Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehre nefes aldıracak projesi, Kalanlar Millet Bahçesi; Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet..

Özhaseki, ‘Evren Başkanımızla Aksaray’ı güzelleştirmeye devam edeceğiz’
banner

ŞEHRE NEFES ALDIRACAK KALANLAR MİLLET BAHÇESİ BAKAN ÖZHASEKİ’NİN KATILIMI İLE AÇILDI

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehre nefes aldıracak projesi, Kalanlar Millet Bahçesi; Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılım sağladığı açılış töreni ile açıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından yapımı tamamlanan Kalanlar Millet Bahçesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Kentsel Dönüşüm Başkanı Hakkı Alp, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Abdullah Uçan, İlbank Genel Müdür Yardımcıları Erdoğan Topçu ve Ferit Yüksel’in katılımları ile hizmete açıldı.

Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki heyetin katılımı ile açılışı gerçekleştirilen Millet Bahçesinin açılışında Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile birlikte Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, MHP İl Başkanı Burhanettin Karataş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının idari ve mülki amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş tören alanında hazır bulundu.

‘MİLLET BAHÇELERİMİZ ŞEHİRLERE NEFES ALDIRACAK’

Hamidiye Mahallesi’nde yapımına başlanılan ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atma töreninin ardından Millet Bahçesinin açılışına geçen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki heyet Millet Bahçesi içerisinde bulunan çocuk oyun alanlarını, yürüyüş yollarını, bisiklet yollarını, yeşil alanları ve Millet Kıraathanesini incelediler. Millet Bahçesinde bulunan vatandaşlarla açılış öncesinde sohbet eden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Millet Bahçelerinin şehirlere nefes aldırdığını söyledi.

Millet Bahçesinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’a görev süreci boyunca kazandırdıkları yeşil alanlar ve Millet Bahçeleri hakkında bilgiler verdi. Kişi başına düşen yeşil alan varlığının 4,7 kat arttığına dikkat çeken Başkan Dinçer, “Temel atma törenimizin ardından şimdide Millet Bahçemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin bir taraftan çevresini çehresini değiştirirken bir taraftan da yeşil alan varlığımızı yeşil dokusunu artırmak için hem belediye olarak hem de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak çalışmalar yürütüyoruz.  Hamd olsun Millet Bahçemizin açılışı ile bunu taçlandırmış olacağız. Kalanlar Millet Bahçesi Aksaray’ımızın en kadım mahallelerinden biridir. Millet Bahçemizde etrafında genişlemeye müsait alanlarımız var. Önümüzdeki dönemde de inşallah bu alanları Millet Bahçemize dahil edeceğiz. Millet Bahçemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Bakan Özhaseki, küresel ısınmanın dünya ve Türkiye için bir gerçek olduğunu ifade etti.

Yağışların azaldığını, kurak bir dönemin başladığını vurgulayan Özhaseki, şöyle konuştu:”Yer altındaki sular daha da aşağılara çekiliyor. Küresel ısınmanın felaketleri bizleri yavaş yavaş bekliyor. Bunun bir tek sebebi var, insanoğlu yaşadığı yerde ortamı bozuyor ve kirletiyor. Sanayi devrimiyle birlikte çok üretmeye ve tüketmeye başladık. Bununla birlikte de çok kirletiyoruz. Atmosfer dâhil her şeyi kirletiyoruz. İnsanoğlu eliyle bozuyor ve kirletiyor. Bunun neticesinde de karşımıza bir sürü felaketler geliyor. Bir tarafta seller, heyelan, kuraklık ve müsilaj dediğimiz belalar arka arkasına insanoğlunun elleriyle yaptıklarından dolayı geliyor. Bizlerin artık etrafı kirletmeden hareket etmesi gerekiyor.”

‘EVLERDEN ATILAN SULARIN YÜZDE 90’INI  TEMİZLEYEREK TABİATA VERİYORUZ’

Özhaseki, dünyanın ısısının sanayi devriminin ardından 1,1 derece arttığını, bu artış 2 ulaştığında kuraklık olacağını ifade etti. Kuraklık başladığında insanların artık geçimini sağlayamayacak duruma geleceğini vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:”Dolayısıyla insanlar göçmek durumunda kalır. Göçler her zaman harp sebebidir. Bizler hükümet olarak büyük bir mücadele içerisindeyiz. Bir taraftan Paris İklim Anlaşmasına taraf olduk. Yeşil alanlarımızı çoğaltıyoruz. Denizlerimizde temizliğe dikkat ediyoruz. Şu anda 500’ün üzerinde mavi bayraklı plajla dünya üçüncüsüyüz. Kirletme durumunda olan fabrikaları sürekli takip ediyoruz. Çevre cezaları gerçekten çok ağır. Atık su arıtma tesisleri yapıyoruz. Evlerden dışarıya atılan suların yüzde 90’ını temizleyerek tabiata veriyoruz.” Yapılan duanın ardından Özhaseki ve beraberindeki çocuklar, kurdele keserek Kalanlar Millet Bahçesi’nin açılışını gerçekleştirdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası