Gündem

Özhaseki, ‘Yeni Sanayi Sitesi şehrin ekonomisine can katacak’

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, AKSARAY YENİ SANAYİ SİTESİ’NDE FAALİYETLERİN BAŞLADIĞINI DUYURDU Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray Belediyesi ve TOKİ İş birliğinde yapımı..

Özhaseki, ‘Yeni Sanayi Sitesi şehrin ekonomisine can katacak’
banner

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, AKSARAY YENİ SANAYİ SİTESİ’NDE FAALİYETLERİN BAŞLADIĞINI DUYURDU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray Belediyesi ve TOKİ İş birliğinde yapımı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilen Yeni Sanayi Sitesinde faaliyetlerin başladığını duyurdu.

Aksaray Belediyesi geçtiğimiz yıllarda kullanım ömrünü tamamlamış sanayi sitesinde faaliyet gösteren esnafları yeni modern ve kullanışlı iş yerlerine kavuşturmak için TOKİ ile birlikte yeni sanayi sitesi projesine başlamıştı. Bin 620 adet iş yerinden oluşan Yeni Sanayi Sitesi tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Bakan Özhaseki, sosyal medya hesabından, Toplu Konut İdaresince (TOKİ) yeniden inşa edilen Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’ne ilişkin paylaşımda bulundu. Özhaseki, paylaşımında, “Kentsel dönüşümle sadece evlerimizi değil, iş yerlerimizi de yeniliyoruz. Aksaray’da kentsel dönüşüm kapsamında yeniden inşa ettiğimiz Bin 620 dükkânlık Aksaray Yeni Sanayi Sitesi hayırlı olsun. Şehrimizin ekonomisine can katacak Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nde vatandaşlarımız çalışmaya, üretmeye başladılar. Rabbim kazançlarını bereketli eylesin” ifadelerine yer verdi.

‘SANAYİ SİTEMİZ ŞEHRİMİZDE UZUN YILLAR HİZMET VERECEK’

Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nin Türkiye’nin örnek projeleri arasında yer aldığını söyleyen Dinçer, yeni sanayinin istihdam başta olmak üzere, bölgesel gelişmeye ve üretimde verimliliğin artmasına da katkı sağlayacağını belirtti. Dinçer, “Günümüz şartlarına uygun inşa edilen sanayi sitemiz şehrimizde uzun yıllar hizmet verecek. Bu projemiz geleceğe yapılan bir yatırım olduğu için şehrimizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek. Şehrimizin önemli yatırımları arasında yer alan Sanayi Sitemizde, esnaflarımız daha sağlıklı ve temiz ortamlarda hizmet verecek. Aksaray’ımıza kazandırdığımız Sanayi Sitemiz aynı zamanda şehrimizin prestijine katkı sağlayacak. Böylesine önemli bir projenin şehrimize kazandırılmasına katkı sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ Başkanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası