Gündem

Özkök, ‘Yeni yatırımlarla bin kişi istihdam edildi’

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi. Özkök, yaptığı konuşmada, pandemiden dolayı açılışlarını gerçekleştiremedikleri projelerin açılışını pazartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)..

Özkök, ‘Yeni yatırımlarla  bin kişi istihdam edildi’
banner

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Özkök, yaptığı konuşmada, pandemiden dolayı açılışlarını gerçekleştiremedikleri projelerin açılışını pazartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştireceklerini söyledi.

Pandemi döneminde 129 yeni iş yeri açtıklarını 200 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Özkök,  “Bu 129 iş yerinde 645 kişi istihdam ediliyor. 68 iş yerimizin de inşaatına başlandı. Onunda temel atma programı yapılacak. Bildiğiniz gibi Aksaray, çerezlik ay çekirdeğinde marka haline geldi. Çünkü Türkiye’nin çerezlik ay çekirdeğinin yüzde 15’ini Aksaray üretmektedir. Bu vesileyle üreticimizin ürettiği ürünü marka haline getirebilmek için, donanımlı ve son model tesis yapacağız. Bizler elimizden geldiğince yatırım için mücadele ediyoruz. Aksaray için gecemizi gündüzümüze kattık, çalışıyoruz. Projeler üretip en kısa zamanda gerçekleştiriyoruz” dedi. Program, soru cevabın ardından sona erdi. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL