Esnaf

Pazar tezgahlarında kış bereketi

Kış mevsiminin yüzünü göstermesiyle birlikte sebze ve meyve fiyatları da yükselişe geçti. Hal esnaflarından Bayram Abur, güncel fiyat ve tezgahların durumuna ilişkin bilgiler verdi. Şu anda yerli ürünlerin sonunun geldiğini..

Pazar tezgahlarında kış bereketi
banner

Kış mevsiminin yüzünü göstermesiyle birlikte sebze ve meyve fiyatları da yükselişe geçti. Hal esnaflarından Bayram Abur, güncel fiyat ve tezgahların durumuna ilişkin bilgiler verdi.

Şu anda yerli ürünlerin sonunun geldiğini aktaran Abur; “Pazarda artık diğer illerden gelen ürünler var. Domates 15-20 lira arası, salatalık 12 lira, biber 16 lira, yeşil biber 20 lira, kuru soğan 8 lira, patates 15 lira, marul 10 lira, tere, roka, maydanoz ise adet olarak 5 lira, yeşil soğan 15 lira. Meyvede ise nektarı ile şeftalide sezon sonu geldi. Şeftali 30 lira nektari ise 35 lira, çekirdeksiz üzüm 25 lira, siyah üzüm 40 lira, portakal yeni mahsul 20 lira eski mahsul ise 50 lira, mandalina 8 ile 20 lira arasında, nar 20 lira, greyfurt 20 lira. Bu fiyatlar toptan bizim pazarcılara ve manavlara verdiğimiz fiyatlar. Pazarcı ve manavlarda üstüne kar marjını koyunca fiyatlar tüketiciye 2-3 lira fazlasına ulaşıyor” dedi.

MANDALİNA NAR SATIŞLARI HIZLI

Meyvelerin bağışıklık sistemine katkı sağladığını ifade eden Abur, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü “Şu anda en çok mandalina, nar ve limon satışları hızlı. Bunlar vücuda takviye gıda niteliğinde ve bağışıklığı güçlendiriyor. Tabi birçok ürün şehir dışından geliyor. Yerli ürüne göre başka şehirden getirdiğiniz sebze ve meyvelerde ürün 5 ile 8 lira arasında daha fazla paraya mal oluyor. Bunun sebebi ise mazot fiyatının yüksek olması. Antalya’dan nakliye tuttuğumuzda 20 bin liraya geliyor. Kendi aracımız ise 13 bin lira mazot yakıyor. Bizde getirdiğimiz ürüne nakliye fiyatı dahil edince ürün fiyatları katlanıyor”. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası