Esnaf

‘Pazarda her keseye uygun ürün var’

PAZAR FİYATLARI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ YÜZ GÜLDÜRÜYOR Aksaray’da Kurban Bayramı öncesi sebze ve meyve fiyatlarının düşmesi vatandaşların yüzünü güldürdü. Aksaray Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Kuddusi Yeşildal, “Haziran ayının son..

‘Pazarda her keseye uygun ürün var’
banner

PAZAR FİYATLARI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Aksaray’da Kurban Bayramı öncesi sebze ve meyve fiyatlarının düşmesi vatandaşların yüzünü güldürdü. Aksaray Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Kuddusi Yeşildal, “Haziran ayının son günlerinde tarlalarda ve bahçelerde sebze ve meyvelerin bollaşması, Kurban Bayramı öncesi fiyatları düşürdü. Pazarda fiyatların uygun olması nedeniyle ciddi bir hareketlilik var. Fiyatların Temmuz ayında biraz daha düşeceğini tahmin ediyoruz. Pazar tezgâhlarında ise fiyatlarımız şu şekilde: Domates 5 lira, biber 8 lira, fasulye 18 lira, patates 7,5 lira, bamya 20 lira, marul ile havuç 5 lira. Pazarda her keseye göre ürün bulmak mümkün” dedi.

Fiyatların düşmesiyle satışların arttığını söyleyen esnaf Mustafa Şakar, pazarın herkese hitap ettiği için vatandaşların çantalarını doldurduğunu ifade etti. Şakar, “ Yaz mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle meyve ve sebze fiyatları gözle görülür bir şekilde düşmeye başladı. Şu anda kayısı 13 lira, kivi 10 lira, kiraz 15 lira. Ben geldim de pazardan bir şey alamadım diye bir durum yok. Sebze meyvelere talep güzel” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

 

     

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL