Eğitim

Proje üreten 14 öğrenciye TÜBİTAK’tan destek geldi

Aksaray Üniversitesinden (ASÜ) 14 öğrencinin farklı konularda hazırladığı projeler, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, ‘2209-A-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ kapsamında destek almaya hak kazandı. TÜBİTAK Bilim..

Proje üreten 14 öğrenciye TÜBİTAK’tan destek geldi
banner

Aksaray Üniversitesinden (ASÜ) 14 öğrencinin farklı konularda hazırladığı projeler, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, ‘2209-A-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ kapsamında destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen programın “2022 Yılı 1’inci Dönem” başvurularına dair sonuçlar açıklandı. Listede ASÜ’den 14 öğrenci yer alıyor. ASÜ’lülerin hazırladığı projelerin ikisi ön lisans, 12’si ise lisans düzeyinde. İlgili program kapsamında Eğitim Fakültesinden altı, Fen Edebiyat Fakültesinden iki, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Spor ve Veteriner Fakülteleri ile Eskil Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundan da birer öğrenci desteğe hak kazandı. TÜBİTAK, lisans ve ön lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla programı uyguluyor. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, projeleri desteklenen öğrencileri ve danışmanlarını kutladı.

Projeleri desteklenen öğrencilerin isimleri şöyle: Selim Bağlantı, Furkan Eren Kar, Rabia Özkan, Nihat Gaziüstünel, Mebruke Bekler, Şeymanur Sevinç, Senanur Öztürk, İpek Güngör, Perdane Tekeli, Sıdra Hammad, Ezgi Fidancı, Halil Bölük, Edanur Soylu ve Özcan Örs. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası