banner
Gündem

Ramazan ibadet, dua ve sabır ayıdır

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ramazan ayını yazılı bir basın açıklaması yaparak kutladı. Ramazan ayının bireylerin maneviyata dönük anlam dünyasını yoğunlaştırmanın ötesinde, insanları birbirine yakınlaştırarak toplumsal dayanışma..

Ramazan ibadet, dua ve sabır ayıdır
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ramazan ayını yazılı bir basın açıklaması yaparak kutladı. Ramazan ayının bireylerin maneviyata dönük anlam dünyasını yoğunlaştırmanın ötesinde, insanları birbirine yakınlaştırarak toplumsal dayanışma duygusunu da güçlendirdiğini ifade eden Rektör Arıbaş, feyiz, bereket, af ve mağfiretle dolu bu müstesna dönemin yüzleri güldürdüğünü, huzuru arttırdığını söyledi. Ramazan ayının oruç, ibadet, dua ve sabır ayı olduğunu belirten Arıbaş, “İçinde bulunduğumuz bu kıymetli iklim hepimiz için güzelliğin, sevginin, kardeşliğin, iyiliğin, paylaşmanın, birlik olmanın ve hoşgörünün adıdır. Hepimiz için ebedi kurtuluş kapısının anahtarlarını içeren ramazan ayı, mana dünyasında yaşanan zorlukları kolaylıklara, yoklukları varlıklara, karmaşayı feraha ve ümitsizlikleri umuda dönüştürmektedir” dedi. Ramazan döneminde Kur’an-ı Kerim’in ve Peygamber Efendimizin evrensel mesajlarını daha iyi anlamaya ve bir hayat tarzı olarak benimsemeye daha çok ve daha titiz bir biçimde zaman ayırmanın önemine dikkat çeken Prof. Arıbaş, “Mübarek ramazan ayı kutlu olsun. Bu kutlu günlerin tüm mazlumların dirilişine, paylaşma ve dayanışmanın güçlü bir biçimde neşvünema bulmasına vesile olmasını diliyoruz” dedi. ASÜ Rektörü, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “ASÜ ailesi başta olmak üzere, tüm şehrimizin, ülkemizin ve İslam âleminin ramazan ayını tebrik ediyor, sağlık ve sıhhat içinde Ramazan Bayramı’na kavuşmayı niyaz ediyoruz.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası