banner
Gündem

‘Ramazan’ı dolu dolu geçirmeyi arzu ediyoruz’

DİNÇER; ‘ULU CAMİ ÖNÜNDE KURDUĞUMUZ İFTAR ÇADIRIMIZA TÜM VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ’ Ramazan Ayı’nın manevi iklimini ve paylaşma atmosferini şehrin tamamında yaşatmayı planlayan Aksaray Belediyesi, bu yılda birçok sosyal ve kültürel organizasyona..

‘Ramazan’ı dolu dolu geçirmeyi arzu ediyoruz’
banner

DİNÇER; ‘ULU CAMİ ÖNÜNDE KURDUĞUMUZ İFTAR ÇADIRIMIZA TÜM VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ’

Ramazan Ayı’nın manevi iklimini ve paylaşma atmosferini şehrin tamamında yaşatmayı planlayan Aksaray Belediyesi, bu yılda birçok sosyal ve kültürel organizasyona ev sahipliği yapacak.

Ramazan ayının paylaşma ve dayanışma duygusunu en azami şekilde yaşatma arzusunda olduklarını söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer; kuracakları iftar çadırında günlük 2 bin 500 kişiyi aynı sofrada buluşturacaklarını söyledi.

Dinçer; “Ramazan ayı için hazırlıklarımız sürüyor. İftar çadırında yapacağımız yemek ikramının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine götürmeleri içinde iftarlıklar hazırlanacak. Yine evinde kendi yemeğini yapma imkânı olan vatandaşlar içinde gıda kolisi dağıtımına da yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayı boyunca da devam edilecek” dedi.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile Ramazan ayının her evde bolluk ve bereket içerisinde idrak edilmesi için çalıştıklarını belirten Dinçer, “Biz, toplumumuzun dimağlarında yer edinen Ramazan geleneklerini bu yılda da yaşatmak istiyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda sosyal çalışmalarımız kapsamında gıda kolisi dağıtımı ve sıcak yemek servislerini artırarak sürdüreceğiz. Ayrıca Ulu Cami önüne kurduğumuz iftar çadırımızda her gün 2 Bin 500 kişi ile aynı iftar sofrasında buluşacağız. Aksaray Belediyesi olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu Ramazan’ı beraber dolu dolu geçirmeyi arzu ediyoruz.Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı Ramazan ayı vesilesi ile başta Aksaraylı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam Âleminin Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyor, bu mübarek ayın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası