banner
Gündem

Rektör Arıbaş, ‘Ülkemiz için atılan her adımın destekçisiyiz’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret eden Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Aksaray İl Sorumlusu Ayşenur Kayış ve beraberindeki heyet, 2024 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali..

Rektör Arıbaş, ‘Ülkemiz için atılan her adımın destekçisiyiz’
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret eden Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Aksaray İl Sorumlusu Ayşenur Kayış ve beraberindeki heyet, 2024 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında toplam 75 milyon liralık ödül ve malzeme desteği verileceğini söyledi.

2024 TEKNOFEST’in 46 ana kategori ve 117 alt kategoride Adana’da gerçekleştirileceğini ve yarışmalara son başvuru tarihinin 20 Şubat 2024 olarak belirlendiğini söyleyen T3 Vakfı Aksaray İl Sorumlusu Ayşenur Kayış, bu yılın mottosunun “TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” olduğunu kaydetti. Yarışmalarda yüksek performans sergileyecek teknoloji tutkunlarına 25 milyon liralık ödül ve 50 milyon liralık malzeme desteği sağlanacağına dikkat çeken Kayış, ASÜ’lüleri yarışmaya davet etti. Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ASÜ’nün teknoloji, endüstri ve sanayi alanında somut adımlar atan bir üniversite olması adına çalıştıklarını ve bu kapsamda TEKNOFEST’i çok önemsediklerini belirtti. Farklı takımlarla öteden beri yarışmalara katıldıklarını, yeni dönemde gençleri daha profesyonel biçimde yönlendirmek için düzenlemeler yaptıklarını kaydeden Arıbaş, “Ülkemizin geleceğine dair atılacak her müspet adımın destekçisiyiz” dedi. TEKNOFEST 2024’te roket, model uydu, sağlıkta yapay zekâ, uçan araba gibi toplam 46 alanda yarışmalar olacak. Ayrıca bu yıl kablosuz haberleşme, blokzincir, hava savunma sistemleri, finansal teknolojiler, insansız deniz aracı, akıllı wi-fi kapsama ve teknofestrobolig yarışmaları da ilk kez başvuruya açılacak.

TEKNOFEST yarışmalarına katılmak için gerekli başvuru ekranına ve diğer detaylı bilgilere www.teknofest.orgweb sitesi üzerinden erişilebiliyor.  (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası