banner
Gündem

‘Resmi olmayan kurumların bildirim veya duyurularına itibar etmeyin’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyonla Mücadele Merkezince hazırlanan ve dezenformasyon içeren haberlerin gerçeğine işaret edildiği Dezenformasyon Bülteni yayımlandı. Bültende, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve basın yayın organlarında yer alan 2024’te ikinci..

‘Resmi olmayan kurumların bildirim veya duyurularına itibar etmeyin’
banner

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyonla Mücadele Merkezince hazırlanan ve dezenformasyon içeren haberlerin gerçeğine işaret edildiği Dezenformasyon Bülteni yayımlandı.

Bültende, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve basın yayın organlarında yer alan 2024’te ikinci bir ek MTV alınacak” iddiası “e-Devlet şifresiyle giriş” dolandırıcılığı hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi: “Bazı basın yayın organlarında yer alan, “2024 yılında ikinci bir ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınacak” iddiası doğru değildir. İddia edilenin aksine Hazine ve Maliye Bakanlığının böyle bir çalışması bulunmamaktadır. Resmî kurum ve yetkililerin dışında yapılan manipülatif açıklamalara itibar etmeyiniz. Bazı cep telefonlarına gelen, “e-Devlet Kapısı şifreniz ile giriş yapılmıştır. Sizlere ait değilse lütfen kontrol ediniz.” şeklindeki kısa mesajlar, dolandırıcılık amaçlıdır. Kısa mesajdaki link aracılığıyla kullanıcıların e-devlet bilgilerinin ele geçirilmesi amaçlanmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarının ad ve logoları kullanılarak yürütülmeye çalışılan dolandırıcılık faaliyetlerine dikkat ediniz. Resmî kurumların bildirimleri haricinde herhangi bir bildirim veya duyuruya itibar etmeyiniz.”(Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası