banner
Eğitim

‘Sağlık, teknoloji, sanayi ve bilimsel üretkenlik’

YENİ DÖNEMDE STRATEJİK DÖRT KONU ÖN PLANDA OLACAK Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) 2025-2029 döneminde odaklanacağı çalışma ve projelerin belirleneceği stratejik plan hazırlama süreci başladı. Sağlık, teknoloji, sanayi ve bilimsel üretkenlik yeni..

‘Sağlık, teknoloji, sanayi ve bilimsel üretkenlik’
banner

YENİ DÖNEMDE STRATEJİK DÖRT KONU ÖN PLANDA OLACAK

Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) 2025-2029 döneminde odaklanacağı çalışma ve projelerin belirleneceği stratejik plan hazırlama süreci başladı. Sağlık, teknoloji, sanayi ve bilimsel üretkenlik yeni dönemin öne çıkan temel başlıkları arasında yer alıyor.

ASÜ Strateji Planlama Ekibi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, birimlerin mevcut durumu, geliştirilmesi gereken yanları ve yapılması gerekenlerle alakalı yol haritasının belirlenmesi kararlaştırıldı. ASÜ Strateji Planlama Ekibi ilk etapta alt çalışma komisyonları oluşturacak ve belirlenen süre içerisinde birimlerle alakalı somut verileri ortaya koyacak. Birimlerden gelen raporlar ise toplantılarda görüşülecek ve 2025-2029 dönemine ait stratejik plan nihai şeklini alacak. Yeni dönemde sağlık yatırımları, teknolojik yenilenme, sanayi ile entegrasyon ve bilimsel üretkenlik ön planda olacak. Bunların yanı sıra eğitim-öğretim, kültürel ve sanatsal etkinlikler, fiziki düzenlemeler, şehirle ilişkiler ve yükseköğretim iş birlikleri gibi alanlara yönelik çalışmalar da ağırlık merkezinin içinde yer alacak. ASÜ’nün kalite standartlarının yükseldiğini, bunu korumanın ötesinde daha da geliştirmek gerektiğini söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, kalkınma hamleleri ve temel prensiplerle uyumlu, rekabetçi yanı güçlü bir ASÜ için çalıştıklarını vurguladı. Toplantı, farklı akademik ve idari birimlerde görev yapan ekibin sunumları ve temel yaklaşımlara dair fikir alışverişleriyle tamamlandı.  (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası