banner
Gündem

Sanayi Sitesinde ‘bayram tatili’ yoğunluğu

Okulların Cuma günü tatil olması ve yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle tatile gitmeye hazırlanan araç sürücüleri, yazlık bakım için sanayilerin yolunu tutuyor. Yoğunluktan memnun olan sanayi esnafı, seyahate çıkmadan araç bakımlarının..

Sanayi Sitesinde ‘bayram tatili’ yoğunluğu
banner

Okulların Cuma günü tatil olması ve yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle tatile gitmeye hazırlanan araç sürücüleri, yazlık bakım için sanayilerin yolunu tutuyor. Yoğunluktan memnun olan sanayi esnafı, seyahate çıkmadan araç bakımlarının ihmal edilmemesini tavsiye ediyor.
Bayramda araçlarıyla yola çıkacak vatandaşlara tavsiyelerde bulunan sanayi esnafı, araç bakımlarının ihmal edilmemesi tavsiyesinin yanı sıra yolda sürat yapılmaması ve dinlenilerek gidilmesi uyarısında bulundu. Okulların tatile girmesinin ve bayramının yaklaşmasıyla işlerinde yoğunluk olduğunu belirten otomobil tamir ustası Uğur Ulu, “Yoğunluk, ağırlıkla memleketlerine veya tatile gidecek insanların, araçlarını uzun yola çıkmadan önce bakıma veya diğer işlemler için getirdiklerinde oluşabiliyor. Yola çıkmadan önce lastik bakımlarının yapılması lazım. Lastiklerde çatlak, yırtık, balon gibi şeylerin olmaması gerekiyor. Aracın yağ, klima ve elektriksel bakımlarını muhakkak gözden geçirerek öyle yola çıkmayı tavsiye ediyoruz” dedi.
‘EN ÖNEMLİ HUSUS UYKUDUR’
Hava sıcaklığı artışları sonrası klima bakım işi de yaptıklarını belirten Ulu, “Günlerdir yoğunuz. 9 gün tatil olduğu için insanlar memleketini gidip görmek istiyor. Herkes araçlarının ufak tefek bakımlarını yaptırarak gitmeye çalışıyor. İnsanlar araçlarının yağlarını, filtrelerini, fren balatalarını kontrol ettiriyor. Araç lastiklerine güzelce baktırmak lazım. Fren balatalarına, aracın yağına, suyuna güzel bakılırsa yolda bir sıkıntı yaşamazlar Allah’ın izniyle. En önemli husus ise uykudur. Uykusuz yola çıkmamak lazım. Dinlenerek yola çıkmak daha makul. Şimdiden sanayi esnafları olarak vatandaşlarımızın huzurlu ve bereketli bir bayram geçirmesini diliyoruz” diye konuştu. Foto-Haber :Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası