banner
Esnaf

Sanayide kar hareketi

Aksaray da kar yağışının hakim olması ve havaların eksi değerlere düşmesi sonucu çalışmayan, donan ve kaza yapan araçlarla sanayideki tamirciler hareketlendi. Yaşanan hareketlilikle ilgili değerlendirmelerde bulunan oto tamir ustası Uğur..

Sanayide kar hareketi
banner

Aksaray da kar yağışının hakim olması ve havaların eksi değerlere düşmesi sonucu çalışmayan, donan ve kaza yapan araçlarla sanayideki tamirciler hareketlendi.

Yaşanan hareketlilikle ilgili değerlendirmelerde bulunan oto tamir ustası Uğur Ulu, “Son günlerde soğuklar nedeniyle bakımı yapılmayan araçlarda çalışmama ve antifriz konmayan araçların radyatörlerinde donma vakalarında artış oldu. Bu durum sanayide bir yoğunluk oluşturdu. Bu yoğunluk kışlık bakımların zamanında yapılmadığından kaynaklanıyor. Bir de şehrimizde bir kaç gündür devam eden buzlanma yaşanan maddi hasarlı kazaların da bir yoğunluğu var. Şuanda kaportacı, parçacı, camcı, tamirci gibi birçok esnaf hareketlilik yaşıyor” dedi.

ANTİFRİZ KIŞIN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR
Vatandaşların kendi imkânlarıyla araçlarına antifriz koymalarının yanlış olduğunu belirten Ulu, “Kış aylarında bazı vatandaşlar tamircilere fazla para vermemek için kendi imkânlarıyla antifriz koyuyorlar. Ama antifriz koyarken motorda bulunan havanın alınması gerekiyor. Bu hava alınmadığı zaman motor hararet yaparak conta yakabiliyor. Kış ortasında araçta daha büyük masraflar oluşuyor. Birde kış mevsimi ile her yerde antifriz satılıyor. Aksaray için araçlarda eksi 25 ile 30 derece antifriz kullanılmalı” şeklinde konuştu. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası