Esnaf

Sanayide kış hareketliliği

Kışı sorunsuz geçirmek isteyen sürücüler, lastik, motor, silecek ve akü gibi aksamları kontrol etmek için sanayinin yolunu tuttu. Sanayide işler hareketlendirdi. Kış hareketliliği konusunda konuşan otomobil tamircisi İlhan Bilgay, “Yeni..

Sanayide kış hareketliliği
banner

Kışı sorunsuz geçirmek isteyen sürücüler, lastik, motor, silecek ve akü gibi aksamları kontrol etmek için sanayinin yolunu tuttu. Sanayide işler hareketlendirdi.

Kış hareketliliği konusunda konuşan otomobil tamircisi İlhan Bilgay, “Yeni sanayideki modern dükkanlarımız tamirciler için gerçekten çok güzel oldu. Eski dükkânlarımız küçük olduğu için yazın sıcakta, kışın ise soğukta tamir yapmak zorunda kalıyorduk. Birde sanayi gelen müşterimizi ağırlamakta sıkıntı çekiyorduk. Burada gelen müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlayıp göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimizde araç sayısı yüksek olması ve kış mevsiminin gelmesi ve sürücülerin sıkıntısız bir kış geçirmek için sanayinin yolunu tutması  sonrası çarklar hızlı bir şekilde denmeye başladı. Tek sıkıntımız yedek parça fiyatları ciddi oranda artması hem bizleri hemde araç sahiplerinin canını sıkıyor” dedi.

‘SANAYİ ŞEHRİMİZİN EKONOMİSİNE CİDDİ KATKI SAĞLIYOR’

Havaların soğuması ile akü bitmeleri ve benzeri sorunların bu günlerde başladığını belirten Bilgay “Bunun yanında bizimde kışlak bakımlarımız hızlandı. Özellikle kışın araçlara antifriz mutlaka konmalı, çünkü şehrimizde kışın eksi 20 dereceyi görüyor. Önümüzdeki ay havalar eksiye düşmeden vatandaşlarımızı kışlık bakımlarını yaptırmalarını rica ediyoruz. Dizel araçlarda 2 bin ile 3 bin lira arası. Benzinli ise bin 500 ile 2 bin lira arası. Şehrimizde yeni araç kadar eski modelli araçlarda da var. Kilometresi 300 bin hatta 400 bin araçlar geliyor. Bu tip araçların motor tamiri uzun sürdüğü için tamirciler olarak hiç boş kalmıyoruz. Kış hareketinden, sanayideki, camcı, kaportacı, yıkamacı, frenci, lastikçi, camcı,  parçacı, lokantasına varana kadar tüm esnaflara bir hareket getiriyor. Yeni sanayide çarkların dönmesi Aksaray ekonomisine ciddi katkıda bulunuyor” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası