banner
Gündem

Şapla mücadelede hem aşı hem bilgilendirme yapıyorlar

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvan hastalıklarıyla mücadele kapsamında şap hastalığına karşı her yıl rutin olarak 2 doz uygulanan aşı sayısını bu yıl ilk kez 3’e çıkarmıştı. Aşılama programı..

Şapla mücadelede hem aşı hem bilgilendirme yapıyorlar
banner

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvan hastalıklarıyla mücadele kapsamında şap hastalığına karşı her yıl rutin olarak 2 doz uygulanan aşı sayısını bu yıl ilk kez 3’e çıkarmıştı.

Aşılama programı kapsamında çalışmalarını sürdüren Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Yenikent Beldesinde aşılama çalışması yaptı.

‘TARIMIN TATİLİ OLMAZ’

İl Tarım ve Orman Müdürü Nejdet Demir aşılamanın yanı sıra üreticileri şap konusunda bilgilendirdiklerini söyleyerek “Şap hastalığına karşı etkin mücadelemiz devam ediyor. Her yıl rutin 2 doz uygulanan aşı sayısını bu yıl 3 doza çıkardık. Tarımın tatili olmaz. Şap hastalığına karşı hafta sonu da aşılama çalışmalarımız tüm hızıyla devam etti. Hem aşı hem bilgilendirme yaparak hastalıkla mücadelemizi üreticilerimiz bilinçlendirerek sürdüreceğiz” dediHaber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası