Gündem

Saratlı Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Aksaray Merkeze bağlı Saratlı Belediyesi tarafından organize edilen 16’ncı Saratlı Kültür, Sanat ve Turizm Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Katılımın yoğun olduğu festival Hacı Bektaş Veli Semah ekibinin gösterileriyle başladı…

Saratlı Festivali renkli görüntülere sahne oldu
banner

Aksaray Merkeze bağlı Saratlı Belediyesi tarafından organize edilen 16’ncı Saratlı Kültür, Sanat ve Turizm Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Katılımın yoğun olduğu festival Hacı Bektaş Veli Semah ekibinin gösterileriyle başladı. Konuk sanatçıların konserleri ile devam eden gecede, Grup Abdal ve Ahmet Aslan sahne aldı.

Saratlı Belediye Başkanı Zeki Türker, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiklerini söyleyerek, festivale gösterilen yoğun ilginin de kendisini mutlu ettiğini söyledi. Türker; “Festivalimizi sorunsuz ve keyifli bir şekilde geride bıraktık. Diğer festivallerimizden farklı olarak çocuklarımızın da eğlenmesi için çocuk etkinlikleri ile festival içeriğini genişletmeye çalıştık. Halkımızın ve misafirlerimizin memnun ayrıldığı bir günü sağlayabildiysek ne mutlu bizlere” dedi.

Festivale katılan CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk eşsiz bir gece geçirdiklerini söyleyerek festivalde emeği geçenlere teşekkür etti. Festivalin sürprizi ise CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi görevlerini de yürüten Aksaray CHP İl Başkan Yardımcısı Cansu Bülbül’ün sahne alarak türkü söylemesi oldu. Sesiyle mest eden Bülbül, festivale katılanlardan büyük beğeni aldı. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL