Özel

Genç girişimci porselen dükkânı ile hayallerine ulaştı

Aksaray’da 1,5 yıl önce sattığı 2 bileziğinin parası ve KOSGEB’ten de aldığı destekle kendine ait işletme açan edebiyat öğretmeni Esra Koç, yaz sezonunu da güzel geçirdiklerini ve şuanda işlerde biraz..

Genç girişimci porselen dükkânı ile hayallerine ulaştı
banner

Aksaray’da 1,5 yıl önce sattığı 2 bileziğinin parası ve KOSGEB’ten de aldığı destekle kendine ait işletme açan edebiyat öğretmeni Esra Koç, yaz sezonunu da güzel geçirdiklerini ve şuanda işlerde biraz durgunluk yaşandığını aktardı.
Kurduğu ‘Porselen Evi’ işletmesiyle kendi işini yapmanın mutluluğunu yaşayan Koç; “Yaklaşık 1,5 yıl önce porselen ağırlıklı ürünlerin satışını yapacağımız bu işletmemizi KOSKEP destekli açtım. Asıl mesleğim ise edebiyat öğretmenliği. Öğretmenlikte atamam olmayınca bende ticarete atılmaya karar verdim. 2 bileziğimi satarak ve KOSKEP’ten aldığım desteği değerlendirerek işletmemi açtım. Kadın girişimci olarak umduğumu da buldum.25 metre kare dükkânda başladığım işimi büyüterek 100 metre kare alanda hizmet vermeye başladım. Bu yeni işletmememe de sığmamaya başladım. Şükür işlerimizde güzel. Vatandaşlarımızda çok güzel tepkiler geliyor. Sosyal medya da çok aktifiz. 1,5 yılda 10 bin takipçiye ulaştık. Ürenlerimizi ve kampanyalarımızı bu mecralardan duyuruyoruz. Klasik bir esnaf, ürünü alır ve masayı oturur müşteri ürünü alır ve parasını öder işletmeden ayrılır. Biz ise müşteri ile bire bir desen, model ve kombinasyon konusunda fikir alışverişinde bulunuyoruz. Onlara yardımcı oluyoruz. Bu durumda müşterilerimizin hoşuna gidiyor” dedi.
PORSELEN KONUSUNDA AKSARAY’DA İDDİALIYIZ
Aksaray’da porselen konusunda oldukça iddialı olduklarını söyleyen Koç; “Porselenin yanında zücaciye ürünleri de satıyoruz. Porselende klasik hem de ileriye yönelik modern tabak çeşitlerimiz mevcut. İşletme olarak bizim için müşteri memnuniyeti çok önemli. Ürünlerimiz dijital baskı ve gönül rahatlığı ile makinede yıkanabiliyor.”diye konuştu.Foto-Haber :Erkan Altuntaş

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası