Gündem

‘Şebnem Korur istifa etmelidir’

Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede ‘Kimyasal Silah Kullanıldığı’ yönündeki açıklamasına Anadolu Tabip Odaları ve Karadeniz Tabip Odaları Aksaray’dan tepki gösterdi. Güzelyurt’ta yapılan toplantıya Aksaray,..

‘Şebnem Korur istifa etmelidir’
banner

Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede ‘Kimyasal Silah Kullanıldığı’ yönündeki açıklamasına Anadolu Tabip Odaları ve Karadeniz Tabip Odaları Aksaray’dan tepki gösterdi.

Güzelyurt’ta yapılan toplantıya Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan-Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Tokat, Yozgat Tabipler Birliğiyle 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetçi Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan ortak açıklamada Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyinin istifa etmesi istendi. Aksaray Tabip Odası Başkanı Opr. Dr. Rıfkı Karabatak ortak bildiriyi basına aktararak, “Mevcut Türk Tabipleri Birliği başkanının, milletimizin göz bebeği şanlı Türk Silahlı kuvvetlerimize attığı çirkin iftira ve karalamalara karşı tavır alabilmek amacıyla , ‘acil ’ çağrısıyla Aksaray’da bir araya gelen Anadolu Tabip Odaları Başkan ve temsilcileri olarak Türk Tabipleri birliği Merkez Konseyi’nin derhal istifa etmesini istiyoruz.  Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğünü yüreğinde hisseden her Türk Hekiminin, Türk Tabipler Birliği mevcut merkez konseyini, tüm iletişim araçlarını kullanarak, istifa etmeye davet etmelerini, Türk Tabipler Birliği’nin bu menfur olay nedeniyle acilen olağanüstü genel kurul yapmak üzere toplantı kararı almasını istiyoruz.  Tüm hekimlerimizin Türk Tabip odalarına üye olmaya ve odalarına sahip çıkarak, hem ülkemiz üzerine, hem de tüm hekimler üzerine oynanan bu kirli oyunları bertaraf etmelerini bekliyoruz. Kendilerini ‘İnsan Hakları Sözde Savunucusu’ gibi ilan ederek, Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dalga geçmelerini, ülkemiz üzerine dış güçlerle el ele vererek oynanan her türlü kirli oyunu gördüğümüzü, hekimlik mesleğini eli kanlı terör örgütüyle adeta yan yana getirme emellerine asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini bir kez daha ilan ediyoruz.  Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu kutlu yürüyüş, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  ülkemizin kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Bu milli mücadele rotası izlenerek daha sonra sırasıyla Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla devam edecektir” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL