banner
Gündem

Seçmenler için seyyar sandık eve geliyor

Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlere, seyyar sandıklarda oy kullanma hakkı tanınacak AKSARAY’DA YEREL SEÇİMLER İÇİN SEYYAR SANDIK BAŞVURULARI BAŞLADI   31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerinde..

Seçmenler için seyyar sandık eve geliyor
banner

Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlere, seyyar sandıklarda oy kullanma hakkı tanınacak

AKSARAY’DA YEREL SEÇİMLER İÇİN SEYYAR SANDIK BAŞVURULARI BAŞLADI  

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerinde hasta ve yatalak seçmenlerin oy kullanabilmeleri için uygulanan seyyar sandık uygulaması için başvurular başladı.   Aksaray Belediyesi sosyal medya hesaplarından hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin, oy kullanabilmek için seyyar sandık uygulamasına başvuru yapabileceklerini duyurdu. Yapılan açıklamada, “Seyyar sandık uygulaması ile sandık vatandaşımızın ayağına geliyor. Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerimiz sandığa gitmeyecek” denildi.

BAŞVURU TARİHLERİ 4-17 OCAK

4 Ocak 2024 tarihinden başlayan başvurular 17 Ocak 2024 tarihinde sona erecek. Daha fazla bilgi ve detay ‘ysk.gov.tr’ adresinde yer alıyor.

TALEP FORMU ALINDIKTAN SONRA BAŞVURU İŞLEMİ YAPILACAK

Seyyar sandık seçmeni için ‘engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu’ veya ‘hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu’ ibaresinin yer aldığı sağlık raporu ve ‘ysk.gov.tr’ adresinden talep formu alındıktan sonra başvuru işlemi yapılacak. Hazırlanan formlar seçmenin bir yakını tarafından yerleşim yeri adresinin bağlı olduğu ilçe seçim kurulu başkanlığına veya bağlı bulunulan muhtarlığa iletilmesi gerekiyor. Foto:İHA/Haber: Şeyda COŞAR 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası