banner
Gündem

Şehir içi ulaşımında Türkiye kart uygulaması başlıyor

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Türkiye’de birçok şehrinde toplu ulaşım kartlarının birbirleriyle entegrasyonu sağlayan Türkiye Kart Projesi için Aksaray’da ilk adım atıldığını duyurdu. PTT Türkiye Kart’ın; kartlı ulaşım yapılan toplu..

Şehir içi ulaşımında Türkiye kart uygulaması başlıyor
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Türkiye’de birçok şehrinde toplu ulaşım kartlarının birbirleriyle entegrasyonu sağlayan Türkiye Kart Projesi için Aksaray’da ilk adım atıldığını duyurdu. PTT Türkiye Kart’ın; kartlı ulaşım yapılan toplu taşıtlar başta olmak üzere alışveriş, karekod ve cep telefonuyla ödemeleri de desteklediği bildirildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, toplumun beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda şehri içi trafiğinde yeni düzenlemelere gittiklerini söyledi.  Şehir içindeki ulaşım sistemini tek bir merkezden yönetileceği ve denetleneceği Trafik Yönetim Merkezi kuran Aksaray Belediyesi, akıllı kavşak, akıllı trafik sinyalizasyonu sistemleri ve değişken mesaj uygulaması ile sürdürebilir bir ulaşım ağının altyapısını başlattı.

TÜRKİYE KART’TA ENTEGRASYON BAŞLADI

PTT’nin faaliyet alanlarında yer alan Türkiye Kart Projesine ülkemizde birçok belediyelerin geçiş sürecinin başladığını aktaran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Aksaray Belediyesi olarak toplu ulaşım araçlarında daha önce başlattığımız kredi kartlı ödemenin yanında Türkiye Kart uygulanmasının da entegrasyonunu başlattık” şeklinde konuştu.

Aksaray’da test aşaması devam eden Türkiye Kart, yakın zaman içerisinde birçok il belediyelerinde olduğu gibi Aksaray şehir içi toplu taşıma araçlarının tamamında kullanabilecek. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası