Asayiş

Şehirlerarası otobüste palalı saldırı

OTOBÜSTE AYAĞINA BASTIĞI YOLCUYA ÖNCE SALDIRDI, SONRA PALAYLA YARALADI Aksaray’da yolcu otobüsünde Mustafa K. (29) ayağına bastığı için kendisini uyaran Erdal A. (28) isimli kişiyi önce darbetti, otobüs durunca ise pantolonuna sakladığı pala ile..

Şehirlerarası  otobüste palalı saldırı
banner

OTOBÜSTE AYAĞINA BASTIĞI YOLCUYA ÖNCE SALDIRDI, SONRA PALAYLA YARALADI

Aksaray’da yolcu otobüsünde Mustafa K. (29) ayağına bastığı için kendisini uyaran Erdal A. (28) isimli kişiyi önce darbetti, otobüs durunca ise pantolonuna sakladığı pala ile çenesinden, boynundan ve sırtından yaraladı.

Olay, Aksaray-Adana karayolu 15’inci kilometresinde meydana geldi. İstanbul’dan Osmaniye’ye annesi Veda Adıgüzel ile giden Erdal Adıgüzel yolculuk sırasında, otobüsteki Mustafa K.’yi ayağına bastığı için uyardı. Bunun üzerine Mustafa K. ile kardeşi Halil İbrahim K. (18) kendisini uyaran kişiye saldırıp darbetmeye başladı. Otobüstekilerin araya girmesiyle kavga yatıştı. Otobüs kısa süre sonra Aksaray-Adana karayolunda bir tesiste mola verdi. Otobüsten inen Erdal A.’ya Mustafa K. pantolonundan çıkardığı palayla saldırdı. Annesinin yanında çene, boyun ve sırtından yaralanan Erdal A. kanlar içinde kaldı. Yaralı kişi olay yerine çağrılan sağlık görevlileri tarafından Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri yaklaşık 60 santim olan palayı ele geçirdi. Mustafa K. ve kardeşi gözaltına alındı.

‘MOLADA PALAYLA SALDIRDI’

Hastanede yaşadığı olayı anlatan anne Veda Adıgüzel, “İstanbul’dan Osmaniye’ye kız kardeşimin düğününe gitmek için yola çıktık. Normal yolculuk yaparken adam gitti geldi. Önce muavin ve şoförle tartıştı. Daha sonra oğlumun ayağına basmış. Bunun üzerine oğlum kendisini uyardı. Oğlum, ‘neden yerinde oturmuyorsun ayağıma basıyorsun’ dedi. O esnada hemen saldırdı. Orada saldırınca otobüsü durdurdular ve ayırdılar. Ondan sonra mola vermek için indik. İner inmez ‘gel burada kapışalım’ diyerek saldırdı. Kocaman bir pala ile saldırdı ve oğlumu yaraladı. Bacağından çıkarttığı palayı sallamaya başladı. Türkiye’de yolculuk yaparken bile palayla geziliyorsa başka bir şey demiyorum” dedi.

Polislerin sağlık kontörlünden geçirdiği Halil İbrahim K. kendini görüntüleyen basın mensuplarına, “Beni güzel çek. Canım istedi bıçakladım” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası