banner
Gündem

Şehitlerimiz 365 gün boyunca anılacak

Aksaray Valiliği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Aksaray Şubesi’nin işbirliğiyle 2024 yılı şehitler takvimi yayınlandı. Şehit aileleri ve Gaziler Derneği Şube Başkanı  Dede Mehmet Akbulut..

Şehitlerimiz 365 gün boyunca anılacak
banner

Aksaray Valiliği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Aksaray Şubesi’nin işbirliğiyle 2024 yılı şehitler takvimi yayınlandı.

Şehit aileleri ve Gaziler Derneği Şube Başkanı  Dede Mehmet Akbulut dernek binasında yaptığı açıklamada 2024 yılı takviminin Aksaraylı şehitler için tasarlandığını,  grafik tasarımının yaklaşık dört ay sürdüğünü ve baskı maliyetinin Aksaray Valiliği tarafından karşılandığını ifade etti.

Akbulut, “2024 yılı takvimine 2023 yılında terörle mücadele başta olmak üzere çeşitli nedenlerle hayatlarını kaybeden şehitlerin isimleri ve fotoğrafları eklendi. Bu yıl ikinci kez basımını gerçekleştirdiğimiz Aksaray Şehitler takvimi arşiv niteliğindedir. Bu yılki takvim de 197 şehit, asker, polis ve kamu görevlimizin fotoğrafları yer alıyor. Bu takvimle aziz şehitlerimiz 365 gün boyunca anılacak” ifadelerini kullandı.

Takvime bu yıl bir yeni şehidin fotoğrafının üzülerek eklendiğini belirterek, “İnşallah gelecek yıl bizlerin temennisi  2024 yılında Aksaray ile birlikte Türkiye’nin her yerinde şehit vermememiz ve 2025 takvimine yeni fotoğrafların eklenmemesi yönündedir” dedi.

Akbulut, ilk etapta beş yüz adet bastırılan takvimin dağıtıldıktan sonra ihtiyaç duyulduğunda  bin adet daha bastırılacağını ifade ederek, takvimlerin şehit aileleri ve gaziler başta olmak üzere tüm kamu kurumlarına STK’lara isteyen vatandaşlara dağıtacaklarını söyledi. Foto-Haber :Ali FURAT 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası