Gündem

‘Şehrimiz için gece gündüz çalışıyoruz’

Aksaray Belediyesinin Hürriyet ve Hacılar Harmanı Mahallesini birbirine bağlayan 50 metre genişliğinde 6,5 kilometrelik yeni bulvar yolu çalışmalarında sona gelindi. Aksaray’ın planlı büyümesine katkı sağlamak ve şehir genelinde alternatif yol..

‘Şehrimiz için gece gündüz çalışıyoruz’
banner

Aksaray Belediyesinin Hürriyet ve Hacılar Harmanı Mahallesini birbirine bağlayan 50 metre genişliğinde 6,5 kilometrelik yeni bulvar yolu çalışmalarında sona gelindi.

Aksaray’ın planlı büyümesine katkı sağlamak ve şehir genelinde alternatif yol güzergahlarının belirlenmesi için Aksaray’ın ulaşım planı üzerinde çalışma başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer,  Hürriyet Mahallesi ile Hacılar Harmanı Mahallesi arasında 50 metre genişliğinde yeni bulvar yaptıklarını söyledi.

Yapımı tamamlanan yeni bulvarın kullanılmaya başlandığını aktaran Dinçer; “Hasan Dağı bölgesindeki köylerin merkezle bağlantısını kolaylaştıracak ve birçok mahallenin birbiriyle bağlantısını sağlayacak olan yeni bulvar yolunun tüm alanlarının hizmete sunulması ile birlikte şehir içi trafikte oluşabilecek yoğunluğun önüne geçilecek” dedi.

Dinçer, ifadelerini şu şekilde noktaladı: “Şehir genelinde alt ve üstyapı hizmetleri kadar ulaşımın da kaliteli ve konforlu sunulması için şehrin birçok noktasında eş zamanlı olarak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şehrimizi büyütecek gelişme hızına katkı sağlayacak olan 6,5 kilometre uzunluğundaki yeni bulvarda çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerine göre şehrimize en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Hürriyet ve İstiklal Mahallesini Hacılar Harmanı mahallesine bağlayacak 50 Metrelik Bulvarımız şehir merkezindeki araç yoğunluğunu büyük ölçüde etkileyecek ve rahatlatacak. Bulvar yolumuzda yapımını tamamladığımız noktaların yol çizgi boyama çalışması yapıldı. Ulaşım Müdürlüğümüzce yolda trafik güvenliği sağlamak için gerekli noktalara uyarı levhalar ve işaretlemeleri gerçekleştirildi. Çalışmalarının tamamlanmasının ardından bulvar yolumuzun tamamını trafiğe açmayı planlıyoruz.”  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL