banner
Gündem

‘Şehrimizi yeniden imar ediyoruz’

6 Şubat depreminden sonra güvenli yapıların öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirten Belediye Başkanı Dinçer, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca konu hakkında bir dizi tedbirlerin alındığı bildirdi SON..

‘Şehrimizi yeniden imar ediyoruz’
banner

6 Şubat depreminden sonra güvenli yapıların öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirten Belediye Başkanı Dinçer, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca konu hakkında bir dizi tedbirlerin alındığı bildirdi

SON 5 YILDA KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANI ÇERÇEVESİNDE BİN 56 METRUK BİNA ORTADAN KALDIRILDI

Aksaray Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü, şehir genelinde tehlike arz eden, görüntü kirliliğine neden olan ve doğal afetlere karşı dayanaksız metruk bina yıkımını sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, son yıllarda özelliklede büyük depremden sonra yıkımların hız kazandığını ifade ederek 2019 yılından sonra şehir genelinde binden fazla metruk binanın yıkımının yapıldığını kaydetti.

Aksaray Belediyesi, kentsel dönüşüm planı çerçevesinde şehir genelinde insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden ve aynı zamanda çevre kirliliğine yol açan yapıların tespitini yapmak suretiyle yıkımını gerçekleştiriyor. Yıkımlar, mülk sahiplerinin talep dilekçelerine istinaden değerlendirmeye alırken uygun görülmesi halinde yıkım işlemi başlatılıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehir genelinde yapı bütünlüğünü yitirmiş, afetlere karşı korumasız, çökme riski taşıyan binaların kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirmeye alınarak yıkımının yapıldığını söyleyerek, yıkım işleminin ardından dönüşüm faaliyetinin hız kesmeden devam ettiği açıkladı.

 ‘ŞEHRİMİZDE DİRENÇLİ YAPI DÖNÜŞÜMÜ SÜRÜYOR’

Şehrin birçok noktasında afet riskini azaltan, dirençli yapıların inşa edildiğinin altını çizen Belediye Başkanı Dinçer, Hamidiye Kentsel Dönüşüm Projesini işaret ederek “Yerel yönetimler olarak bizler bu üzerimize düşeni yapıyoruz. Şehrimizde kentsel dönüşüm projeleri ile dirençli yapıları kapsayan projeleri destekliyoruz” dedi.

2019 yılından itibaren son 5 yıl içerisinde kent genelinde bin 56 metruk yapının ortadan kaldırıldığını açıklayan Belediye Başkanı Dinçer, yeni dönemde yıkımların süreceğini ve dirençli yapılarla ilgili projelerin destekleneceğini kaydetti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası