Gündem

Şehrin değerleri korunarak gelecek nesiller aktarılıyor

Aksaray’ın değerlerini bir bir öne çıkaran Aksaray Belediyesi kültürel mirasa sahip çıkılması ve korunarak gelecek nesillere aktarılması adına birçok eserde restorasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor DİNÇER; ‘AKSARAY’IMIZIN MANEVİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ’..

Şehrin değerleri korunarak  gelecek nesiller aktarılıyor
banner

Aksaray’ın değerlerini bir bir öne çıkaran Aksaray Belediyesi kültürel mirasa sahip çıkılması ve korunarak gelecek nesillere aktarılması adına birçok eserde restorasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

DİNÇER; ‘AKSARAY’IMIZIN MANEVİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ’

Birçok tarihi yapıyı restore ederek ayağa kaldıran Aksaray Belediyesi son olarak Hasas Baba türbesinin restorasyonunu da tamamlayarak ziyarete açtı.

Restorasyon çalışmaları kapsamında Selçuklu mimarisinin özellikleri dikkate alındı. Çevre düzenlemesi kapsamında türbenin etrafı yetişkin ağaçlar ve mazı süs bitkileri ile donatıldı. Podima taşları ile süslenen türbe ziyarete hazır hale getirildi.

Yapılan restorasyon çalışmaları sayesinde şehrin kimliğini oluşturan tarihi yapıların gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak istediklerini ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, aynı zamanda tarihi yapı çevresinde yapılan peyzaj çalışmasıyla güzel bir görünüme kavuşturmak istediklerini söyledi.

‘HASAS BABA TÜRBESİ’NİYENİDEN AYAĞA KALDIRDIK’

Restorasyon çalışmalarıyla ilgili genel bir değerlendirme yapan Dinçer, “Dört bir köşesinde tarihi zenginliği bulunan kadim şehir Aksaray’ımızda yer alan ve kültürel mirasımızın önemli eserlerinden biri olan Hasas Baba Türbesi’ni, şehrin tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkan bir anlayışla restore ederek, yeniden ayağa kaldırdık. Şehrimizin manevi iklimi muhafaza etmek ve gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası