Gündem

‘Şehrin en prestijli yaşam alanını hayata geçiriyoruz’

HAMİDİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA 75. BİNANIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinde 75. binanın yıkımı gerçekleştirildi. Şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Hamidiye Mahallesinde plansız yapılaşmalar ve halkın..

‘Şehrin en prestijli yaşam alanını hayata geçiriyoruz’
banner

HAMİDİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA 75. BİNANIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinde 75. binanın yıkımı gerçekleştirildi. Şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Hamidiye Mahallesinde plansız yapılaşmalar ve halkın can ve mal güvenliği için tehlike arz eden binaların olması sebebi ile kentsel dönüşüm projesi başlatılmıştı. Mahalle sakinlerinin görüşleri alınarak hazırlanan projenin hayata geçmesi için yıkım çalışmaları başlamıştı.

Vatandaşlara depreme dayanıklı modern ve kullanışlı yaşam alanı sunmak için çalışma başlattıklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yıkım ve enkaz temizleme çalışmalarında 75. yapının yıkımının gerçekleştirilerek sona yaklaşıldığını bildirdi. Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinde yapılan yıkımlar ve enkaz temizleme çalışmaları neticesinde Çarşı merkezi ile Kalealtı caddesi birleştirilmiş olundu.

Yıkımı yapılan binaların enkazlarının çevrede bulunan esnaflara görüntü ve gürültü kirliliği yaşatılmadan tahliye edildiği aktaran Dinçer, proje alanında büyük bir kısmın temel atma ve inşaat çalışmalarının başlatılması için hazır hale getirildiğini kaydetti. Toplamda 80 yapının yıkılacağı Kentsel dönüşüm projesinde inşaat çalışmalarının başlatılması için geri sayım başladı.

Kentsel dönüşüm projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 25 metrelik yeni bulvarı, depreme dayanıklı binaları, iş merkezleri, katlı otoparkı ve sosyal donatı alanları ile vatandaşlara yeni bir yaşam merkezi hazırladıklarını söyledi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası