Gündem

‘Şehrin güzelliğini yolları gösterir’

50 METRELİK YENİ BULVAR YOLU TAMAMLANDIĞINDA ASTİM, OSB, TOPTANCILAR SİTESİ VE SAĞLIK YOLU GİBİ YOĞUN OLARAK KULLANILAN BÖLGELERE DE ULAŞIM KISALMIŞ OLACAK Aksaray Belediyesi tarafından şehre yeni alternatif ulaşım ağları..

‘Şehrin güzelliğini yolları gösterir’
banner

50 METRELİK YENİ BULVAR YOLU TAMAMLANDIĞINDA ASTİM, OSB, TOPTANCILAR SİTESİ VE SAĞLIK YOLU GİBİ YOĞUN OLARAK KULLANILAN BÖLGELERE DE ULAŞIM KISALMIŞ OLACAK

Aksaray Belediyesi tarafından şehre yeni alternatif ulaşım ağları oluşturmak için yapımına başlanılan 50 metrelik Yeni Bulvar Yolunun orta refüjlerinde bordür taş döşeme işlemlerine devam ediliyor.

2023 yılı içerisinde hizmete açılması planlanan 6.5 kilometrelik yeni bulvar yolunun I. kısmı geçtiğimiz yıl soğuk asfaltla kaplanarak tek şerit halinde trafiğe açılmıştı.

Bu yılda hava şartlarının uygun hale gelmesi ile birlikte II. kısımda zemin güçlendirme çalışmalarına devam eden belediye ekipleri eş zamanlı olarak orta refüjlerde de çalışmalarını sürdürüyor. Şehrin planlı büyümesine katkı sağlayacak olan 50 Metrelik Yeni Bulvar Yolu tamamlandığında Hürriyet, İstiklal, Yavuz Sultan Selim, Mehmet Akif Ersoy, Selçuklu ve Hacılar Harmanı Mahallerini birbirine bağlayacak. Ayrıca ASTİM, OSB, Toptancılar Sitesi ve Sağlık yolu gibi yoğun olarak kullanılan bölgelere de ulaşımı kısaltacak.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımı devam eden 50 Metrelik yeni bulvar yolunun önemli bir güzergâh olacağının vurgusunu yaptı. Şehir genelinde eş zamanlı olarak çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Başkan Dinçer, yaptığı açıklamada bir şehrin güzelliğini mimarisi, peyzajı, parkları, yeşil alanları ve yolları gösterdiğinin vurgusunu yaptı.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası