Gündem

‘Selçuklu Külliyesi nesilden nesile kalacak simge bir proje olacak’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin bugünlerine ve yarınlarına hizmet edecek birçok projeyi hayata geçirmeye devam edeceklerini bildirdi. Yapımı devam eden Selçuklu Külliyesinde incelemelerde bulunan Başkan Dinçer şunları söyledi: “Selçuklu..

‘Selçuklu Külliyesi nesilden nesile kalacak simge bir proje olacak’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin bugünlerine ve yarınlarına hizmet edecek birçok projeyi hayata geçirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Yapımı devam eden Selçuklu Külliyesinde incelemelerde bulunan Başkan Dinçer şunları söyledi: “Selçuklu medeniyeti Aksaray’ı adeta ikinci bir payitaht gibi görmüş, büyük bir imar kalkınmasına imza atarak Aksaray’da Cami, köprü, medrese, han ve hamam gibi birçok eser bırakmıştır. Bizlerde ecdattan kalan bu mirasa sahip çıkıp aynı zamanda Selçuklu şehri olarak bilinen şehrimizin bugünlerine ve yarınlarına hizmet eden simge projelerden biri olacağına inandığımız Selçuklu Külliyesini inşallah çok yakında Aksaray’ımıza kazandıracağız.”

Selçuklu Külliyesinde kaba inşaatın büyük oranda tamamlandığına dikkat çeken Dinçer, “Kadim şehrimize yakışacak önemli projelerden birisi olan Selçuklu Külliyesi ile 2 bin 100 kişilik ibadethane, bin 670 metrekare kütüphane, 3 bin 790 metrekare otoparkı ve sosyal donatı alanlarıyla şehrin merkezine yeni bir sosyal alan kazandırıyoruz. Selçuklu Külliyesi şehrimizin simge yapılarından biri olacak.”

Atatürk Bulvarı üzerindeki Selçuklu Parkın arkasında merkezi bir noktada hayata geçecek olan Külliye inşaatının tamamlanmasıyla Aksaray yeni bir cazibe merkezi kazanmış olacak. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası