Özel

Selde ölen Asel bebeğin adı hatıra ormanıyla yaşatılacak

Aksaray’da 3 Eylül’de yaşanan sel felaketinde annesinin kucağından kayıp, sel sularına kapılarak yaşamını yitiren 3 aylık Asel Balcan’ın adı, hatıra ormanında yaşatılacak. ‘BÖYLE BİR EVLAT DÜNYAYA GETİRDİĞİM İÇİN MUTLUYUM’ Asel’in..

Selde ölen Asel bebeğin adı hatıra ormanıyla yaşatılacak
banner

Aksaray’da 3 Eylül’de yaşanan sel felaketinde annesinin kucağından kayıp, sel sularına kapılarak yaşamını yitiren 3 aylık Asel Balcan’ın adı, hatıra ormanında yaşatılacak.

‘BÖYLE BİR EVLAT DÜNYAYA GETİRDİĞİM İÇİN MUTLUYUM’

Asel’in isminin hatıra ormanında yaşatılacağını duyduklarında ailesiyle birlikte mutlu olduklarını söyleyen anne Hayriye Balcan, Asel adına bir fidan da kendisinin dikmek istediğini söyledi. Hatıra ormanı projesini duyduklarında gururlandıklarını ifade eden Balcan şöyle konuştu: “Başta devletimize, bu ince fikri için orman bakanlığına ve müdürlerimize hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Böyle bir şey beklemiyorduk. Böyle bir evlat dünyaya getirdiğim için mutluyum.  Bebeğimde herkesin sevgisini kazanarak herkesten dualar alarak gitti. Orman İşletme Müdürlüğünden 11 Kasım günü hatıra ormanı için davet aldığımızda bizde mutlu olduk. Bebeğimiz için orada bulunup fidan dikmek istiyoruz. Yoldan gelip geçenlerinde bir Fatiha okuması yeterli olur. Adının yaşatılacak olması bir nebze de olsa bizleri mutlu etti” dedi.

‘AKSARAY’DA AĞAÇ SAYISINI CİDDİ ORANDA ARTIRACAĞIZ’

Aksaray Orman İşletme Müdürü Abidder Yurtman, Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne özel ağaçlandırma faaliyetleri yapacaklarını duyurdu. Yurtman, “Cumhuriyetimizin 100. yılı nedeniyle Aksaray Valimiz Mehmet Ali Kumbuzoğlu öncülüğünde Akin köyü birinci kilometresinde bulunan 100 yıl hatıra ormanında fidan dikimi yapacağız. Etkinliğimiz 26 Ekim günü saat 10.00’da başlayacak. Bütün vatandaşlarımızı fidan dikmeye bekliyoruz. Burası çok güzel bir orman olacak ve geleceğimize bir nefes olacak. 11 Kasım milli ağaçlandırma gününde de şehrimizde sel felaketinde hayatını kaybeden 3 yaşındaki Asel Balcan için hatıra ormanı oluşturacağız. Bebeğimizin bulunduğu bölgede arazi hazırlıklarımızı tamamladık. Ailemiz ile birlikte orada fidanları toprakla buluşturacağız” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası