banner
Gündem

‘Şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız’

27 Mayıs Demokrasi Darbesi’nin yıl dönümünde dikkat çeken açıklamalarda bulunan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız’’ dedi. Millet iradesinin..

‘Şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız’
banner

27 Mayıs Demokrasi Darbesi’nin yıl dönümünde dikkat çeken açıklamalarda bulunan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız’’ dedi.

Millet iradesinin ve demokrasinin hiçe sayıldığı 27 Mayıs darbesinin yıldönümünde Aksaray İl İnsan Hakları Başkanı Hüseyin Aydın, Kadın Kolları İnsan Hakları Başkanı Selda Yılmaz Arıkoç ve teşkilat mensuplarının katılımı ile İl Başkanlığı binasında basın açıklaması yapan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk,Türk demokrasisine ilk hançerin saplandığı toplum mühendisliğinin temelleri, Cumhuriyet döneminde gerçekleştirilen ilk darbe olan 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi ile atılmıştır” dedi.

‘TARİHE VE İNSANLIĞA SİLİNMEZ BİR LEKE BIRAKTI’

27 Mayıs Darbesi, milli iradeden kopan bir zihniyetin ürünü olarak vicdanlara, hukuka, tarihe ve insanlığa silinmez bir leke bıraktığını vurgulayan Başkan Aktürk, “Dönemin tek partili CHP yönetimiyle girdikleri seçim yarışında rekor oyla iktidara gelen Adnan Menderes ve yol arkadaşları, kısa süre içinde gerçekleştirdikleri projelerle Türkiye’ye çağ atlatmışlardır. Milletimizin milli ve manevi değerlerini Anadolu’dan silmeye çalışan CHP iktidarının anti-demokratik uygulamalarını izale etmiş, tek parti rejiminin en büyük ayıplarından “Türkçe Ezan” uygulamasını kaldırarak Anadolu’nun Ezan-ı Muhammedi’ye olan özlemini gidermişlerdir. Devlet ve vatandaşın kuvvetli bağından rahatsız olanlar çeşitli yalan ve iftiralarla 1960 yılında, askerin namlusunun Çankaya Köşkü’ne çevrilmesini sağlamışlardır. Doğrudan millete savaş açan cuntacı zihniyet, demokratik yönetime anti-demokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklamış, tiyatrovari “Yassıada Yargılamaları” ile masum insanları hukuk dışı şekilde idam etmiştir. İdam edilenler Milletin Vekilleri değil bilakis demokrasi ve milli iradeye olan inançlarıyla Türk Milleti olmuştur. Üzerinden yarım asırdan fazla geçmesine rağmen benzer bir senaryo da 15 Temmuz’da sahnelenmeye çalışılmıştır. Ancak Milletimiz vakur duruşuyla, millet iradesi üzerinde tahakküm kurmak isteyenlerin oyunlarını 15 Temmuz’da son kez bozmuş; Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 15 Temmuz’da demokrasi düşmanlarına en büyük dersi vermiştir.Bu vesile ile Türkiye’de darbe dönemlerinin kapandığını ve darbelere karşı mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtiyor; demokrasi ve özgürlüklerin daim olması adına canlarını feda eden Adnan Menderes ile Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız” açıklamasında bulundu. (Haber Bülteni)  

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası