Esnaf

Sıcak hava su satışlarını arttırdı

Aksaray’da birden artan hava sıcaklıkları su satıcılarının işlerini artırdı. Bu günlerde hava sıcaklıklarının zaman zaman 36 dereceye çıktığı Aksaray’da son bir haftadır su satışları da tavan yaptı. Ev ve iş..

Sıcak hava su satışlarını arttırdı
banner

Aksaray’da birden artan hava sıcaklıkları su satıcılarının işlerini artırdı. Bu günlerde hava sıcaklıklarının zaman zaman 36 dereceye çıktığı Aksaray’da son bir haftadır su satışları da tavan yaptı.

Ev ve iş yerlerinde kullanılan damacana suya talebin, sıcaklıkların etkisini hissettirdiği Temmuz ayı itibariyle hızlandığını belirten esnaf Sadi Kocagöl, “Şehrimizde bunaltıcı sıcaklar sonrası su satışlarımız adetetavan yaptı. Sadece damacana değil, bardak su, 1,5 litre 5 litre ve şişe su satışlarımızda arttı. Bizde işletme olarak talepleri yetiştirmek için bu günlerde su mesaisi yapıyoruz. Bu yoğunluğumuzun yaz boyunca süreceğini tahmin ediyoruz ”dedi.

Aksaray’da yaşanan su sıkıntısına da dikkat çeken Kocagöl, insanların doğal kaynak suyuna önem vermesinin, kentte hazır su tüketme bilincinin oluşmasının önemini vurguladı. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası